بهره‌برداری از ساختمان دانشکده دامپزشکی دانشگاه اردکان

شناسه : 158301329

بهره‌برداری از ساختمان دانشکده دامپزشکی دانشگاه اردکاندر مراسمی با حضور قائم‌مقام وزارت علوم ساختمان دانشکده دامپزشکی دانشگاه اردکان به بهره‌برداری رسید.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان عبدالرضا باقری با تقدیر از خیران عرصه علم و آگاهی با اشاره به پیشرفت‌های کشور پس از انقلاب اسلامی گفت: تعداد مؤسسات آموزش عالی در کشور و شهرستان اردکان رشد چشمگیری داشته که با وجود استعدادهای زیاد در منطقه نتایج درخشانی از این توسعه عاید استان یزد خواهد شد.
 
وی افزود: سهم آموزش عالی به نسبت سایر بخش‌ها در تربیت نیروی انسانی و پوشش آموزشی، حوزه‌های تولیدات علمی و مقالات بین‌المللی بیشتر و تأثیرگذارتر بوده است.
 
باقری اضافه کرد: در دوره جدید، مأموریت‌های تازه‌ای برای حوزه آموزش عالی موردانتظار است و تربیت نیروهای ماهر در صدر این مأموریت‌هاست.
 
قائم مقام وزیر علوم توسعه کارآفرینی و تجاری‌سازی دانش و توجه به رشته‌های دانش‌بنیان را از سیاست‌های کلی نظام برشمرد و بیان داشت: ایجاد مراکز رشد، زمینه پرورش ایده‌های نوآورانه را فراهم خواهد آورد.
 
فرماندار اردکان نیز در این نشست گفت: در شهرستان ۷ مرکز آموزش عالی وجود دارد که دانشگاه اردکان با بیش از ۳ هزار دانشجو از مهم‌ترین این مراکز است.
 
بهروز شهابی‌زاد افزود: بیش از ۶ هزار و ۲۰۰ دانشجو در مقاطع مختلف در اردکان تحصیل می‌کنند و در کمیته‌های تخصصی از نظرات دانشگاهیان و اعضای هیئت‌های علمی دانشگاه‌ها برای تصمیم‌گیری‌ها استفاده می‌شود.
 
وی با اشاره به وجود دفتر ارتباط دانشگاه و صنعت گفت: هدف از این راه‌اندازی تقویت بهره‌برداری از نظرات علمی در صنعت و استعدادیابی و نیازسنجی در حوزه‌های گوناگون است.
 
گفتنی است در این مراسم از تقوی‌زاده خیر دانشگاهی تقدیر و ساختمان دامپزشکی افتتاح و به بهره‌برداری رسید.
 
این ساختمان در سه طبقه با زیربنای ۲۴۰۰ مترمربع و با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد تومان شامل بخش‌های اداری، آموزشی و آزمایشگاهی افتتاح شده است.
 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.