بزرگداشت نماز و امر به معروف و نهی از منکر پیام ماه محرم اباعبدالله (ع)است

بزرگداشت نماز و امر به معروف و نهی از منکر پیام ماه محرم اباعبدالله (ع)است


تاکید مشترک فرمانده نیروی انتظامی ورییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در آستانه ماه محرم :
 
     فرمانده نیروی انتظامی و رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در جلسه هماهنگی و هیاتهای مذهبی ماه محرم متفقا به بزرگداشت نماز و امر به معروف و نهی از منکر در آموزه های هیات عزاداری تاکید کردند .
 
     به گزارش روابط عمومی فرمانداری "سرهنگ افشاری "و "حجت الاسلام حاج اسماعیلی "در جلسه ای که با حضور ،مداحان و مسئولین هیات عزاداری  در محل نمازخانه ستاد فرماندهی نیروی انتظامی اردکان برگزار شد در توصیه های جداگانه برپایی مراسم عزای ماه محرم را بصورت باشکوه با رعایت نظم و شئونات اسلامی خواستار شدند .
 
     فرمانده نیروی انتظامی دراین جلسه سقف زمان تعیین شده برای مراسم را تا ساعت 10شب اعلام نمود و گفت :در شبهای تاسوعا و عاشورا عزاداری تا ساعت 11بلامانع می باشد .
 
     وی با تاکید بررعایت نظم در عبور و مرورتوسط عزاداران گفت :نیروی انتظامی با افتخار در خدمت نوکران و عزاداران امام حسین (ع)است و از هیچ گونه خدمتی دریغ نخواهد کرد و انتظار می رود مسئولین هیات هم از طریق همکاری با پرسنل ما از بروز هرگونه مشکلی در حین انجام مراسمات جلوگیری نمایند .
 
     "سرهنگ افشاری "حمل علامت و شمائل اهل بیت را به دور از شان عزاداران دانست و گفت :خوشبختانه هیاتهای عزاداری سال گذشته نیز در این مورد نهایت همکاری را داشته و تنها در چند مورد محدود در محل برپایی مراسم شمائل و علامت مشاهده گردیده است که امیدواریم حل و رفع گردد .
 
     وی بااشاره بر آموزه های امام حسین (ع)، امر به معروف و نهی از منکر را یکی از مهمترین تعالیم عاشورا دانست و گفت :این مهم باید توسط سخنرانان ومداحان در برنامه های عزاداری تبیین گردد .
 
     رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان نیز در سخنانی با بیان اهمیت برپایی مراسم عزای اباعبدالله الحسین(ع) و ثواب گریه بر مصائب اهل بیت (ع)گفت :محتوای عزاداریها باید منطبق بر رسوم و سنتهای صحیح گذشته و بر مبنای تعالیم و سفارشات ائمه معصومین باشد .
 
     وی توصیه کرد :سبک و شیوه های عزاداری بایستی با شان اهل بیت منطبق باشد بنابراین مداحان و نوحه خوانان نباید از هر شعر و سبکی برای داغ شدن برنامه هایشان استفاده کنند و مسئولین هیاتها باید حتما در این زمینه امعان نظر داشته باشند .
 
     "حجت الاسلام حاج اسماعیلی "پرسه زدن برای جمع کردن وجوهات ،صدای گوش خراش بلندگووطبل ،رقابت و چشم و هم چشمی در زمینه تعداد نفرات هیات و بزرگی دسته ،ذبح نامناسب احشام درمیان جمعیت و...را مناسب با شان عزادارن امام حسین (ع)ندانست و گفت :آنچه باید هیاتهای عزاداری بر سر ان رقابت کنند بزرگداشت ارزشها ،برپایی نماز و معرفت بخشی به مردم است .
 
     گفتنی است در پایان این مراسم از 5نفر از مسئولین دسته جات عزاداری که سال گذشته امتیاز بیشتری را در زمینه های توصیه شده کسب نموده بودند با اهدای هدایایی تقدیر بعمل امد .