بزرگداشت روزخلیج فارس در مدرسه خلیج فارس اردکان برگزار شد

بزرگداشت روزخلیج فارس در مدرسه خلیج فارس اردکان برگزار شد


در مراسمی با حضور امام جمعه،فرماندار و جمع دیگری از مسئولین

     به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان صبح امروز طی مراسمی که در مدرسه خلیج فارس اردکان برگزار شد زنگ خلیج فارس به صدا درآمد.

     فرماندار اردکان در این مراسم با بیان تاریخچه کوتاهی از ماهیت خلیج فارس گفت:در تمامی کتب و نقشه های معتبر دنیا خلیج فارس به همین نام شناخته شده است و کشور ایران با توجه به اهمیت استراتژیک این منطقه با حفظ ماهیت اصلی ان برای خود تاکنون دسیسه های مختلف دشمنان در راستای تغییر نام و مالکیت خلیج فارس را خنثی نموده است.

     "احمد کمالی"خلیج فارس را از چند منظر مهم و استراتژیک ارزیابی نمود و افزود:وجود منابع ارزشمند سوختی در دل خلیج فارس از نظر انرژی وقرار گرفتن تنگه ارتباطی هرمز از حیث حمل و نقل دریایی همواره مد نظر بوده است که این مهم طمع دستیابی دشمنان به این منطقه را روز افزون ساخته است .

     وی با تجلیل از دلاورمردیهای یگان های دریایی ارتش و سپاه در طول سالهای متمادی در این منطقه برای رفع دسیسه های دشمنان حفظ ماهیت این منطقه و عدم دستبرد به ان را مدیون خون شهدا و شجاعت جوانان ایرانی دانست .
رییس اداره آموزش و پرورش اردکان نیز در این جلسه بخشی از تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت خلیج فارس را متذکر گردید و به ذکر نکاتی در زمینه اهمیت این منطقه پرداخت.

     اجرای سرود و تقدیر از دانش آموزان برگزیده در مسابقه مقاله نویسی روز خلیج فارس پایان بخش برنامه های این مراسم بود .