بزرگداشت دانشمند شهید احمدی روشن در خرانق برگزار شد

بزرگداشت دانشمند شهید احمدی روشن در خرانق برگزار شد


حضور بیت معظم شهید احمدی روشن در شهرستان اردکان

      مراسم بزرگداشت دانشمند شهید احمدی روشن درمرکز بخش خرانق اردکان برگزار شد.

     به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان ،صبح امروز همزمان با سالروز شهادت آقا امام رضا (ع)مراسم بزرگداشت شهید مصطفی احمدی روشن باحضور بیت معظم این شهید بزرگوار ،معاون وزیر علوم ،تحقیقات و فن آوری و جمعی از مسئولین استان و شهرستان اردکان در محل حسینیه فاطمیه روستای خرانق اردکان برگزار شد .

     در این مراسم "حجت الاسلام صد رالساداتی "ازمبلیغین استان یزد ضمن بیان مناقب و مصائب امام هشتم به اهمیت کار شهدایی چون احمدی روشن اشاره کرد وگفت:این شهدایی که در مسیر علم و پژوهش جان در کف اخلاص نهاده و تقدیم جانان نموده اند؛به تعبیر مقام معظم رهبری در این برهه حرف نویی را به دنیا زده اند و اینها به نظام جمهوری اسلامی آبرو بخشیده اند .

     سخنران این مراسم افزود:شهدای ما در مرام و روش زندگی خود سیره اهل بیت را الگوی خویش ساخته اند وهمین بعد معنوی عقیده و ایمانشان را نسبت به ولایت آنقدر راسخ نموده که حاضرند برای پیشبرد اهداف نظام ولایی تا پای جان مایه بگذارنداهمیت کار این شهدایی که اخیرا در مسیر علم و برای دستیابی به حق مسلم انرژی هسته ای به شهادت رسیده اند آنقدر بالا بوده که دشمنان حاضر شده اند برای پرپرکردن این گلهای ما هزینه کنند .

     در این محفل بزرگداشت همچنین"دکتر خواجه سروی "معاون وزیر علوم ،تحقیقات و فن آوری در سخنانی مراتب تسلیت جامعه دانشگاهیان کشور را به محضر خانواده شهید اعلام نمود و خاطر نشان کرد :تمام جوانان ما امروز مثل مصطفی احمدی روشن هستند وبا فتح سنگرهای علم یکی پس از دیگری دشمنان را در این نبرد ناکام خواهند گذاشت.

     بیان خاطره حضور رهبر معظم انقلاب در منزل شهید احمدی روشن و دیدار با خانواده این شهید از دیگر برنامه های این محفل بزرگداشت بود.