برگزاری همایش صبحانه سالم در آموزشگاه بنت‌الهدای اردکان

شناسه : 147758700

برگزاری همایش صبحانه سالم در آموزشگاه بنت‌الهدای اردکان



همایش معرفی صبحانه سالم با همکاری آموزش‌وپرورش و شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردکان در مدرسه بنت‌الهدای این شهر برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، این همایش با هدف آشنایی دانش‌آموزان با صبحانه مفید و سالم به‌منظور ایجاد تمرکز و نشاط تحصیلی برگزار شد.

 

مدیر آموزش‌وپرورش اردکان در حاشیه برگزاری این همایش با بیان اینکه مصرف غذاهای سنتی همراه با شادی و نشاط در دانش‌آموزان مکمل همدیگر و زمینه جامعه اسلامی سالم را مهیا می‌کند تصریح کرد: مربیان و خانواده‌های دانش‌آموزان سفره‌های ساده را در مدارس پهن می‌کنند تا الگوی غلطی که در خانواده‌ها حاکم شده است تغییر یابد و سبک زندگی نیاکان ما که غذای سالم مصرف می‌کرده‌اند جایگزین شود.

 

محمد اشرفیان افزود: این همایش به مناسبت نهمین پویش ملی تغذیه سالم و با رویکرد استفاده از غذاهای سنتی در بین دانش‌آموزان همراه با تحرک بدنی، ورزش و اجرای برنامه‌های شاد برگزار شده است.

 

وی گفت: مجریان این آیین، سفیران سلامت هستند که پیام‌های بهداشتی و نکات تغذیه سالم را یاد می‌گیرند و در جامعه فرهنگ‌سازی می‌کنند تا مردم به غذاهای سالم برگردند و از غذاهای ناسالم که باعث فراگیر شدن بیماری‌های غیرواگیردار در جامعه شده است جلوگیری شود.

 

این مسئول با بیان به اینکه با این روند امید است جامعه ما به نسلی پویا و شاداب دست پیدا کند گفت: این حرکت‌ها زمینه‌ساز رسیدن به گام‌های بلند و توسعه کشور است.

 

در این همایش که با حضور فرماندار اردکان و دیگر مسئولان شهرستان برگزار شد دانش‌آموزان با اجرای برنامه‌های شاد و مفرح، از صبحانه سالم تغذیه کردند.

 



آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.