برگزاری انتخابات در شهرستان اردکان بصورت مکانیزه /انتخابات تمام مکانیزه سرعت ،دقت و نظارت بر رای گیری را مضاعف می سازد

برگزاری انتخابات در شهرستان اردکان بصورت مکانیزه /انتخابات تمام مکانیزه سرعت ،دقت و نظارت بر رای گیری را مضاعف می سازد


جانشین ستاد انتخابات استان یزد :

     جانشین ستاد انتخابات استان یزد در جریان مانور انتخاباتی که صبح امروز دراردکان برگزار شد گفت :اخذ رای بصورت تمام مکانیزه سرعت ،دقت و نظارت را افزایش می دهد .

     به گزارش روابط عمومی فرمانداری "مهدی تقوایی "در جریان مانور انتخاباتی که صبح امروز با هدف آمادگی کاربران و اعضای شعب اخذ رای بصورت ازمایشی در 4دبیرستان اردکان برگزار شد با اعلام خبر اجرای تمام مکانیزه انتخابات در شهرستان اردکان افزود :در مجموع در کل کشور در تعداد 10درصد شعب اخذ رای انتخابات بصورت مکانیزه انجام خواهد شد که در استان یزد نیز شهرستان اردکان بعنوان نمونه روند اخذ رای را بصورت تمام مکانیزه انجام خواهد داد.

     جانشین ستاد انتخابات استان با بیان این مطلب که پیشرفت فن آوری و بهره گیری از امکانات پیشرفته رایانه ای برای اجرای این شیوه رای گیری به خدمت گرفته شده است افزود :با توجه به دستگاه های پیش بینی شده و آموزشهایی که به کاربران داده شده است این شیوه بدون ایجاد کوچکترین مشکلی و به سهولت در روز انتخابات به اجرا در خواهد آمد .

     وی افزود استفاده از این شیوه که در آینده در تمامی انتخابات وکلیه شعب سراسر کشور به کار گرفته خواهد شد از دقت ،سرعت و نظارت بالایی برخوردار خواهد بود و علاوه بر جلوگیری از اتلاف وقت از بروز کوچکترین اشتباه احتمالی در روند اخذ رای ممانعت خواهد نمود .

     تقوایی با اشاره به اینکه رای دهندگان برای استفاده از این سیستم در هنگام رای گیری راهنمایی لازم را دریافت خواهند نمود تاکید کرد :روش مکانیزه به مراتب نسبت به روش دستی با سهولت بیشتر انجام خواهد گرفت و این موضوع حتی برای افراد بی سواد نیز راحت تر خواهد بود .

     وی خاطر نشان کرد دستگاه های مربوطه قبل از آغاز انتخابات در اجتماعات عمومی مثل نماز جمعه به معرض دید عموم قرار خواهد گرفت و شیوه استفاده از آن نیز یادآوری خواهد گردید.

     گفتنی است مانور انتخاباتی شهرستان اردکان امروز با هدف آمادگی هرچه بیشتر کاربران شعب در دبیرستانهای علی بن ابیطالب،سید الشهدا ،خادم زاده و شرف برگزار شد .