برنامه های هفته کاهش بلایای طبیعی با شعارمحوری تدابیر راهبردی،مشارکت مردمی و کاهش خطر پذیری برگزار می شود

برنامه های هفته کاهش بلایای طبیعی با شعارمحوری تدابیر راهبردی،مشارکت مردمی و کاهش خطر پذیری برگزار می شود


دبیر ستاد حوادث شهرستان اردکان :

    به گزارش روابط عمومی فرمانداری "محسن طالعی"در جلسه روز پنجشنبه که با هدف هماهنگی برنامه های هفته کاهش بلایای طبیعی در محل بخشداری مرکزی برگزار شد با اعلام این مطلب افزود:شعار امسال در سه بخش محوری و مهم مطرح شده است که در هر بخش موضوعاتی نظیر ارائه آموزش های مرتبط،برگزاری مانورها و اطلاع رسانی صحیح برای آگاهی مردم از روند مقابله با حوادث بایستی مد نظر قرار گیرد .

    دبیر ستاد حوادث این شهرستان با اشاره به برخی برنامه های صورت گرفته در حوزه مدیریت بحران شهرستان گفت: در سال گذشته بیش از 45میلیارد ریال جهت پروژه های عمرانی ستاد حوادث هزینه شده است .

     وی اظهار داشت :ازمهمترین این پروژه ها می توان به احداث 2پایگاه امدادجاده ای چوپانان و خرانق،تکمیل مخزن 10هزار مترمکعبی آب آشامیدنی شهر،تکمیل آبرسانی روستای توت و دهها پروژه دیگر در شهر و روستا اشاره نمود .

    گفتنی است بیش از 10برنامه متنوع در طول هفته کاهش بلایای طبیعی از 18لغایت 24مهرماه در شهرستان اردکان برگزار خواهد شد که شامل برگزاری مانورهای امداد جاده ای ،آموزش کمکهای اولیه و مانور زلزله در مدارس ،برپایی ایستگاه های سنجش سلامت،بازدید از امکانات مراکز اورژانس بین جاده ای و...می باشد .