بررسی مشکلات ناشی از رهاسازی پساب واحدهای مستقر در شهرک صنعتی اردکان

شناسه : 160014378

بررسی مشکلات ناشی از رهاسازی پساب واحدهای مستقر در شهرک صنعتی اردکانفرماندار اردکان در نشست رسیدگی به وضعیت پساب‌های واحدهای مستقر در شهرک صنعتی اردکان که با حضور علی عزالدینی مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان برگزار شد؛ اظهار داشت: عدم توجه به دفع صحیح و اصولی باعث شده تا این پساب‌ها در قنوات رهاسازی شده و در مناطق مسکونی نیز کیفیت آب چاه‌ها کاهش یابد.
 
بهروز شهابی‌زاد گفت: ارتباط فاضلاب یکصد منزل مسکونی در بافت تاریخی با قنات‌ها قطع شده است و شناسایی سایر منازلی که اقدام به رهاسازی فاضلاب در قنوات می‌کنند ادامه دارد.
 
وی با اشاره به این‌که ممانعت از آلوده‌سازی قنوات توسط واحدهای تولیدی را نمی‌توان حرکات ضدتوسعه و ضدتولید نامید؛ اقدام قانونی دستگاه‌ها به‌ویژه ادارات صنعت، معدن، تجارت، محیط‌زیست و جهاد کشاورزی را خواستار شد و گفت: این اقدام در راستای حفاظت از زیرساخت‌های حیاتی انجام می‌شود.
 
شهابی‌زاد بیان داشت: لازم است واحدهای موجود در شهرک صنعتی استانداردسازی پساب واحدهای خود را برای ورود به فاضلاب شهری یا هرگونه اقدام عملی دیگر در اولویت اقدام قرار دهند.
 
فرماندار اردکان تأکید کرد: برنامه عملیاتی برای مدیریت پساب‌ها به‌ویژه در حوزه محصولات کنجدی حداکثر تا ۱۰ روز آینده ازسوی این واحدها ارائه شود.


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.