بررسی ظرفیتهای روستایی برای افزایش تولیدات بومی

بررسی ظرفیتهای روستایی برای افزایش تولیدات بومی


نشست پایان هفته بخشدارن استان یزد در اردکان

     به گزارش روابط عمومی فرمانداری پایان هفته گذشته بخشداران کل استان با حضور در شهرستان اردکان در محل بخشداری خرانق گرد هم آمده و پیرامون موضوعات مرتبط با مسائل بخشداریها و دهیاریها بحث و تبادل نظر کردند.

     در این نشست که با حضور فرماندار اردکان و مدیر کل امور روستایی استانداری یزد برگزار شد ظرفیتهای روستایی برای افزایش تولیدات بومی در روستاها و حمایت از سرمایه گزاری در بخش روستا مورد بررسی قرار گرفت.

     فرماندار اردکان در این نشست با اشاره به سیاستهای دولت برای افزایش توان تولیدات کشاورزی و حمایت از سرمایه گزاری در این بخش در سال جاری گفت:اختصاص تسهیلات بانکی به کشاورزان ،دامپروران و علاقمندان به سرمایه گزاری در بخشهای مختلف کشاورزی در سال 91که از طریق تصویب طرح های اقتصادی در کارگروه توسعه کشاورزی شهرستان محقق می گردد موقعیت بسیار مناسبی را برای سرمایه گزاری در روستاها فراهم ساخته است .

     "احمد کمالی"افزود روستاها و مراکز بخش توانمندی بالایی در عرصه کشاورزی و دامپروری دارا می باشند که با استفاده از این ظرفیتها می توان به نتایج موثری درزمینه حمایت از کار و سرمایه ایرانی دست یافت .

     مدیر کل امور روستایی استانداری نیز در این جلسه از بررسی طرح تجمیع دهیاران در روستاهای زیر 50خانوار خبر داد و گفت:اجرای این طرح درصورت تایید نهایی تا حدودی به ایجاد مدیریت یکپارچه در روستاهای کوچک کمک خواهد کرد .

     "امامی"همچنین با تکیه بر نامگذاری سال جدیدبه تولید ملی و حمایت از کارو سرمایه ایرانی خواستار مدیریت بخشداران در زمینه تمرکز اشتغال بومی در روستاها و استفاده از ظرفیتهای روستایی در بخش کشاورزی شد.

     تبیین برنامه 5ساله دهیاریهای استان یزد ،گزارش ادامه اجرای طرح کدپستی روستاها،گزارش عملکرد کمیته عمران وبرنامه ریزی جهت ارتقا عملکرد شرکت تعاونی روستایی از دیگر مواردی بود که در این جلسه مطرح و پیرامون آن صحب شد .

     بخشداران کل استان پیش از حضور در جلسه بخشداری خرانق از بافت تاریخی روستای هامانه و اجرای طرح هادی در این روستا بازدید کردند .