بررسی ابعاد مختلف جریان فتنه 88و نقش حماسه نهم دیماه در خنثی سازی آن

بررسی ابعاد مختلف جریان فتنه 88و نقش حماسه نهم دیماه در خنثی سازی آن


گردهمایی دانشجویی بزرگداشت نهم دیماه در دانشکده فنی اردکان برگزار شد

     مسئول بسیج اساتید کشور در جمع دانشجویان ،اساتید و دانشگاهیان مراکز آموزش عالی شهرستان اردکان به بررسی ابعاد مختلف جریان فتنه 88پرداخت .

     به گزارش روابط عمومی فرمانداری صبح امروز بمناسبت بزرگداشت نهم دیماه سالروز بصیرت ملی و میثاق امت باولایت و همچنین 12دیماه گرامیداشت سفر مقام معظم رهبری به استان یزد محفل دانشجویی با سخنرانی دکتر" رمضان شعبانی "مسئول تحلیل و بررسی بسیج اساتید کشور در محل دانشکده فنی شهرستان اردکان برگزار شد .

     دکتر شعبانی در این مراسم با بیان بخشی از جریان شناسی سیاسی فتنه ابعاد مختلف این جریان را بررسی کرد و به نقش حماسه نهم دیماه و حضور مردمی در خنثی سازی این جریان ساماندهی شده اشاره نمود .

     مسئول تحلیل و بررسی بسیج اساتید کشور در بخشی از سخنان خود بازیگران جریان فتنه را در قالب 3مجموعه معرفی کرد و افزود :یک دسته از این جریان را عناصر میدانی تشکیل می داد که برای ایجاد اغتشاش و حرکتهای کف خیابانی ساماندهی شده بودند که در این گروه عناصری نظیر سلطنت طلبان ،منافقین ،ملی گراها وگروه های لیبرال مارکسیستی به چشم می خوردند ؛گروه دیگر بازیگران داخلی بودند این افراد متشکل از احزاب و گروه هایی بودند که از ناحیه شکست در انتخابات ضربه دیده بودند و اولین بار پروژه تقلب در انتخابات از زبان این افراد مطرح گردید و گروه سوم بازیگران خارجی بودند که با سواستفاده از انحراف خواص دشمنی های دیرینه را با نظام و انقلاب پیش کشده وبا تبلیغات دروغ در رسانه هایشان آتیش بیار معرکه شدند .

     وی با بیان بخشی از دستاوردهای حضور مردم در صحنه در روز نهم دیماه88 مهمترین دستاورد داخلی این حماسه را اقتدار و استحکام نظام جمهوری اسلامی و مشخص شدن مواضع افرادی دانست که با پنهانکاری دست به عملیات براندازانه علیه نظام اسلامی زده بودند .

     دکتر شعبانی در خاتمه به اهمیت انتخابات این دوره مجلس نیز اشاره کرد و آزمون این انتخابات را از تمام دوره های انتخابات پیشین حساستر و مهمتر عنوان کرد و گفت :این انتخابات نخستین انتخابات پس از دفع جریان فتنه است و به نوعی وزن کشی بین جریانها و اقطاب سیاسی است که حضور حداکثری مردم در این انتخابات پای صندوقهای رای می تواند مهر باطل شد بر جریانهایی باشد که بر ضد نظام و ولایت فعالیت می کنند .

     گفتنی است ؛برگزاری نمایشگاه پوستر بمناسبت نهم دیماه در محل دانشکده فنی از دیگر برنامه های دانشجویان به این مناسبت بود .