برداشت پسته ،کیمیاگری در کویر

برداشت پسته ،کیمیاگری در کویر


پخش گزارش خبری برداشت پسته از باغات شهرستان اردکان

     به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان ،گزارش خبری مستند گونه درخصوص برداشت پسته از باغات شهرستان اردکان امروز از بخشهای مختلف خبری شبکه تابان پخش خواهد شد .

     مسئول دفتر خبری شهرستان اردکان با اعلام این خبر گفت:در این گزارش که ضبط و تدوین آن حدود 6روز به طول انجامیده است ؛تلاش کشاورزان زحمتکش این شهرستان که علیرغم کمبود آب و سایر مشکلات به تولید و کشت محصول پسته مرغوب اقدام می نمایند به تصویر کشیده شده است و به گوشه ای از اهمیت این محصول در بازارهای داخلی و رقابت ان با تولیدات دیگر استانها پرداخته شده است .

     "حمید مستوفی "با اشاره به زمان پخش این گزارش افزود:طبق هماهنگی صورت گرفته با شبکه استانی سیمای مرکز یزد این گزارش امروز شنبه مورخ 25/6/91از بخشهای خبری شبکه تابان ساعتهای 45/16و45/20و45/22دقیقه پخش خواهد شد .

     وی گفت:برای پخش این گزارش از شبکه های خبری تلویزیون سراسری جمهوری اسلامی ایران نیز تلاش خواهیم کرد و درصورت تایید زمان پخش آن به اطلاع خواهد رسید .

     گفتنی است مراسم جشن  برداشت پسته در شهرستان اردکان (پسته ته کنی )هر ساله در روزهای پایانی فصل تابستان در اردکان انجام می گیرد که جلوه همت جمعی  کشاورزان این شهرستان بوده و بعنوان یکی از نمادهای سختکوشی و تلاش در این خطه مطرح می باشد .