برای رفع بیکاری، راهی به‌جز استقبال از سرمایه‌گذاری و تأمین امنیت آن وجود ندارد

برای رفع بیکاری، راهی به‌جز استقبال از سرمایه‌گذاری و تأمین امنیت آن وجود نداردفرماندار اردکان در مراسم تجلیل از برگزیدگان مسابقه «کار ایمن، جامعه ایمن» با تبریک سی‌ونهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت: مقایسه دوران پیش از انقلاب و دوره کنونی به خوبی نشان‌گر خدمات انقلاب و نظام به مردم به‌ویژه در اقشار ضعیف جامعه است.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، هادی مقیمی با اشاره به این‌که انقلاب اسلامی ما دوران پرفراز و نشیبی را پشت سر گذاشته؛ به کمبودهای موجود در جامعه به‌ویژه مشکلات جامعه کارگری اشاره کرد و افزود: به نظر می‌رسد علی‌رغم اقدامات خوبی که انجام شده؛ هنوز تناسب درستی بین دستمزد کارگران و خدمات و فعالیت‌هایی که انجام می‌دهند وجود ندارد.
 
وی با اشاره به شعار سال ۹۶، تأکید ویژه نظام را بر گسترش و رونق تولید دانست و آن‌گاه با بیان این‌که برای رفع بیکاری، راهی به‌جز افزایش سرمایه‌گذاری و استقبال از سرمایه‌گذاران نداریم؛ خاطرنشان کرد: برای رونق تولید، ایجاد امنیت روانی برای سرمایه‌گذاران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
 
فرماندار اردکان ادامه داد: یکی از پیش‌شرط‌های امنیت سرمایه‌گذاری، تعامل سازنده با دنیا در عین حفظ اصول اساسی نظام است که دولت تدبیر و امید با جدیت آن را دنبال کرد.
 
مقیمی با تأکید بر این‌که مشکل بیکاری با شعاردادن حل نمی‌شود؛ یکی از آسیب‌های اقتصاد کشور را تکیه بر نفت دانست و افزود: اقتصاد تک‌محصولی ضربات جبران‌ناپذیری را به جامعه ما وارد کرده است.
 
نماینده عالی دولت در شهرستان اردکان گفت: در دوره‌ای عده‌ای با سردادن شعارهای عوام‌فریبانه، میلیاردها دلار درآمد نفتی کشور را با سوءمدیریت به هدر دادند؛ درحالی‌که با این سرمایه‌ها امکان ریشه‌کنی بیکاری در کشور وجود داشت.
 
وی که در جمع کارگران برگزیده مسابقه کار ایمن، جامعه ایمن سخن می‌گفت؛ ایمنی در کار را زمینه‌ساز سلامت کارگران و امنیت شغلی آنان دانست و گفت: کارفرمایان باید توجه ویژه‌ای به مباحث ایمنی و سلامت کارگران داشته باشند.
 
در ادامه این مراسم از کارگران برگزیده مسابقه با اهدای جوایزی تقدیر شد.