بخشدار مرکزی اردکان خواستار شد: توجه ویژه به توسعه‌ی فرهنگی روستاها

بخشدار مرکزی اردکان خواستار شد: توجه ویژه به توسعه‌ی فرهنگی روستاهاکمال حلوایی بخشدار مرکزی اردکان در نشستی با محمدعلی زمانیان سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان به منظور بررسی و پیگیری مشکلات فرهنگی روستاهای تابعه بخش مرکزی که در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، خواستار توجه ویژه مسئولین فرهنگی شهرستان به توسعه فرهنگی در روستاها شد.

کمال حلوایی در ابتدای این دیدار ضمن اشاره به توسعه‌ی عمرانی صورت گرفته در روستاها، گفت: خوشبختانه در سال‌های اخیر توسعه‌ی عمرانی خوبی نظیر آسفالت و بهسازی جاده‌های روستایی صورت گرفته اما به بخش فرهنگ کمتر توجه شده که باید با کمک نهادهای فرهنگی این روند اصلاح گردد.

وی سپس خواستار توسعه‌ی همه‌جانبه در روستاهای تابعه بخش مرکزی شده و افزود: یکی از مهم‌ترین مسایلی که از دهیاران و اعضاهای شوراهای اسلامی روستاها خواسته‌ایم؛ نگاه ویژه به مقوله فرهنگ و هنر و برگزاری کلاس‌‌های آموزشی برای مردم روستاهاست که تاکنون مغفول مانده است.

حلوایی راه‌کار برون‌رفت از این مشکلات و رفع عقب‌ماندگی‌های فرهنگی در روستاها را، اجرای بیشتر برنامه‌های فرهنگی در روستاها و عدم تمرکز آن در مرکز شهرستان خواند و پیشنهاد کرد با محوریت دستگاه‌های فرهنگی و مشارکت دهیاری‌ها به طور مستمر به بحث فرهنگ در روستاها پرداخته شود.

در ادامه این دیدار زمانیان نیز ضمن استقبال از توسعه‌ی برنامه‌های فرهنگی در روستاها، با ارائه‌ی برنامه‌های فرهنگی، خواستار مشارکت در امر برگزاری این برنامه‌ها در روستاهای بخش مرکزی شد.

گفتنی است در این جلسه دهیار و رییس شورای اسلامی روستای ترک‌آباد نیز حضور داشتند.