با حضورمدير كل دامپزشكي استان

با حضورمدير كل دامپزشكي استان


افتتاح صنايع بسته بندي مرغ در اردكان

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری با حضور مديركل دامپزشكي استان يزد، نماينده ولي فقيه دراداره كل دامپزشكي استان ، امام جمعه ، بخشدار مرکزی اردکان و جمعي از مسئولين استان و شهرستان صنايع بسته بندي مرغ كارگر اردکان افتتاح شد.


اين واحد صنعتي با همت بخش خصوصی احداث گردیده و دارای زيربناي 580مترمربع ، شامل سالن بسته بندي، سردخانه و انبار می باشد. که در شهرك صنعتي اردکان واقع شده و از دي ماه سال 1389 شروع به ساخت و کمتر از 8 ماه به اتمام رسید.

ساخت این واحد مبلغی بیش از 300ميليون تومان هزينه در برداشته  که جهت توسعه و تکمیل نهایی آن  100 میلیون تومان دیگر نیاز است .
ظرفيت بسته بندی مرغ در اين واحد 5 تن در روز و بیش از یک‌هزار و 500 تن در سال برخوردار می باشد
و درحال حاضر زمينه اشتغال 16 نفر را مهيا نموده و نياز به نيروي بيشتري دارد که پس از تکمیل و توسعه، زمینه اشتغال 22 نفر دیگر فراهم خواهد شد.
مدیر کل دامپزشکی استان در این مراسم از وجود 31 واحد بسته‌بندی مرغ در استان یزد خبر داد و عنوان کرد: از این تعداد 22 واحد فعال هستند و تعداد زیادی واحد بسته‌بندی نیز با حمایت اداره کل دامپزشکی استان در حال احداث است و به زودی در چرخه تولید قرار خواهند گرفت.
وی با بیان اینکه 60 درصد از تولید مرغ صنعتی استان مازاد بر مصرف است، خاطرنشان کرد: به منظور رفع این مسئله، نیاز است واحدهای بسته‌بندی در سراسر استان احداث و فعال شوند تا مرغ مازاد بر مصرف استان پس از کشتار، بسته‌بندی و با نظارت بهداشتی به سراسر کشور صادر شود.
حدادزاده حمایت از احداث و فعالیت واحدهای بسته بندی را در راستای سیاست‌های کلی سازمان دامپزشکی کشور و اداره کل دامپزشکی استان دانست و بیان داشت: یکی از وظایف مهم و قانونی این اداره کل، نظارت بر فرآورده‌های خام دامی است.
وی تاکید کرد: با توجه به شرایط ویژه استان در حوزه تولید مازاد بر مصرف مرغ صنعتی، بحث بسته‌بندی مرغ در راستای تامین زیرساخت‌هاست و درحوزه وظایف این اداره کل قرار می‌گیرد.