با بهره‌گیری از خرد جمعی و تعامل با اقشار مختلف در راستای اعتلای نام و جایگاه اردکان همت خواهیم کرد

شناسه : 154230436

با بهره‌گیری از خرد جمعی و تعامل با اقشار مختلف در راستای اعتلای نام و جایگاه اردکان همت خواهیم کرد'بهروز شهابی‌زاد' در مراسم معارفه خود به عنوان فرماندار اردکان اظهار داشت: با بهره‌گیری از خرد جمعی و تعامل با گروه‌ها و اقشار مختلف در راستای اعتلای نام و جایگاه اردکان عزیز همت خواهیم کرد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، وی با تسلیت ایام عزاداری شهادت امام علی‌ع، یاد ۴۲۰ شهید گلگون‌کفن شهرستان اردکان را گرامی داشت و از  حضور جانبازان، خانواده معظم شهدا، رزمندگان، آزادگان و ایثارگران سرافراز در مراسم تقدیر کرد.

 

بهروز شهابی‌زاد در ابتدای سخنان خود با تقدیر از زحمات هادی مقیمی و علیرضا جدیدی، از حسن اعتماد استاندار یزد تشکر کرد و اظهار امیدواری نمود به پشتوانه همراهی و همدلی همه مسئولان اعم از ائمه جمعه و نماینده شهرستان اردکان سهمی هرچند کوچک در عینیت بخشیدن به اهداف و سیاست‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی و منویات مقام معظم رهبری و دولت تدبیر و امید ایفا کند.

 

وی گفت: تمام تلاش خود را بر خدمت صادقانه و بی‌منت و اثربخش به مردم قدرشناس اردکان بزرگ، یونان کوچک و دیار گفت‌وگو به کار خواهم بست تا با بهره‌گیری از خرد جمعی و تعامل با گروه‌ها و اقشار مختلف در راستای اعتلای نام و جایگاه اردکان عزیز همت کنیم.

 

فرماندار اردکان در ادامه به برخی از مهم‌ترین مسائل شهرستان و برنامه‌های خود برای تصدی فرمانداری اردکان اشاره کرد و افزود: انتظار دارم تمام مسئولان شهرستان برای رفع مشکلات مردم با فرمانداری همکاری نمایند.

 

وی در تشریح مسائل و مشکلات شهرستان اردکان برنامه‌ریزی در جهت ساماندهی حوزه اشتغال شهرستان با توجه به مهاجرپذیری اردکان را یکی از مهم‌ترین اولویت‌های کاری خود برشمرد و افزود: در این حوزه مراکز کاریابی از طریق همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط محور قرار خواهند گرفت تا افراد براساس شایستگی‌ها و با اولویت نیروی کار بومی انتخاب و جذب شوند. در این راستا تعامل و همکاری همه صنایع و معادن را انتظار دارم.

 

بهروز شهابی‌زاد اظهار داشت: در آینده‌ی پیش‌رو دو انتخابات مهم در پیش است. تلاش در جهت ایجاد فضایی آرام در عین نشاط و پویایی یکی از اهداف کوتاه‌مدت در حوزه سیاسی و اجتماعی خواهد بود.

 

فرماندار اردکان بیان داشت: این‌جانب نماینده دولت تدبیر و امید و مجری سیاست‌های دولت هستم و در عین‌حال آمادگی خود را برای تعامل و همکاری و هم‌اندیشی با همه سلایق سیاسی اعلام می‌دارم.

 

وی حوزه آموزش‌وپرورش را یکی از حوزه‌های زیربنایی جامعه ارزیابی کرد و گفت: در صورت تقویت زیرساخت‌ها می‌توان به حفظ صدرنشینی اردکان در کنکور سراسری و شکوفایی استعدادهای جوانان این شهرستان امیدوار بود. شهابی‌زاد ادامه داد: تلاش خواهیم کرد تا با جذب سرمایه‌گذاری‌های دولتی، خصوصی و خیری نسبت به تجهیز، تعمیر و احداث مدارس جدید و افزایش امکانات آن‌ها اقدام کنیم.

 

نماینده عالی دولت در اردکان ساماندهی اوضاع مسکن در اردکان را مهم دانست و افزایش افسارگسیخته قیمت مسکن را از چالش‌های امروز جوانان برشمرد. وی گفت: تهیه مسکن و زمین ارزان‌قیمت به‌ویژه برای قشر جوان در آستانه‌ی ازدواج و اقشار کم‌درآمد از برنامه‌های دولت در اردکان خواهد بود.

 

وی با اشاره به سرمایه‌های انسانی شهرستان، مهم‌ترین آن‌ها را استعدادهای بی‌بدیل و کم‌نظیر و پتانسیل نیروی انسانی دانست و تصریح کرد: در حوزه ورزش و جوانان باید همچنان فعالیت‌ها را به‌صورت حرفه‌ای ادامه داد. وجود ۷ تیم اردکانی در لیگ برتر ورزش کشور برای یک شهرستان ۱۰۰ هزارنفری و وجود استعدادهای پرتعداد آینده ورزش شهرستان را درصورت توجه جدی درخشان نشان می‌دهد.

 

شهابی‌زاد توجه به صنعت پاک و کم‌آبخواه را از اساسی‌ترین نیازهای شهرستان اردکان برشمرد و گفت: بزرگ‌ترین پتانسیلی که در این حوزه وجود دارد؛ ظرفیت گردش‌گری شهرستان اردکان و وجود بافت تاریخی منسجم و بناهای کم‌نظیر در بخش‌های سه‌گانه است. وی چشم‌انداز گردش‌گری اردکان را روشن توصیف کرد و اظهار داشت: در این راستا تمام تلاش خود را به‌کار خواهیم گرفت.

 

وی احترام به جایگاه‌ها و جلوگیری از تداخل در امور را خواستار شد و گفت: در توجه به مقوله شادابی و نشاط اجتماعی در بین مردم از طریق حمایت از برنامه‌های دارای مجوز و موردتأیید انتظار این است همه دستگاه‌ها، افراد و ارگان‌ها جایگاه فرماندار و اختیارات وی را به رسمیت شناخته و به آن احترام بگذارند.

 

وی یکی از سیاست‌های دولت تدبیر و امید را توجه به روستاها برشمرد و گفت: روستاهای شهرستان اردکان نیاز به توجه بیش‌تری دارند. شهرک‌های روستایی ساخته‌شده علی‌رغم پیشرفت مناسب هم‌چنان در حوزه زیرساخت‌ها مشکلاتی دارند. همچنین فعال‌کردن گردش‌گری روستایی با توجه به جاذبه‌های موجود باید در دستور کار قرارگیرد.

 

بهروز شهابی‌‌زاد فرماندار اردکان با اشاره به قرارگیری در سال رونق تولید گفت: در رفع موانع تولید از طریق ایجاد کارگروه‌های مختلف همت خواهیم کرد. موانع موجود در تأمین مواد اولیه، حوزه صادرات و توجه جدی به محصولات کنجدی به عنوان یک برند بزرگ برای شهرستان مورد توجه جدی فرمانداری خواهد بود.

 

وی در پایان از اصحاب رسانه سپاس‌گزاری نموده و اظهار امیدواری کرد در آینده، تعامل دوطرفه مورد توجه همه رسانه‌ها، شخصیت‌ها و گروه‌ها قرارگیرد.

 آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.