بازی‌های بومی و محلی هدف احیای سنت‌ها و ایجاد تحرک و نشاط را دنبال می‌کند

شناسه : 146226874

بازی‌های بومی و محلی هدف احیای سنت‌ها و ایجاد تحرک و نشاط را دنبال می‌کندفرماندار اردکان در جشنواره بازی‌های بومی و محلی بانوان آفتاب (۲) گفت: تنوع آیین‌ها و آداب و سنن شهرها و روستاهای کشور، دلیلی روشن بر غنای فرهنگی جامعه ماست.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان هادی مقیمی با بیان این‌که نوع پوشش، اسامی، بازی‌ها و... نشان از فرهنگ غنی ایرانی دارد؛ گفت: این سرزمین از دیرباز به‌عنوان گهواره تمدن شناخته می‌شود.
 
وی با تأکید بر لزوم احیای آداب و سنن گذشتگان افزود: در دنیای امروز فضای مجازی و بازی‌های رایانه‌ای به تهدیدی برای بازی‌های سنتی و تحرک انسان‌ها تبدیل شده‌اند و برگزاری بازی‌های بومی و محلی، هدف ماندگاری این سنت‌ها را دنبال می‌کند.
 
فرماندار اردکان با اشاره به قرابت فرهنگی و زبانی ایران و افغانستان، حضور تیم‌های افغانی در این بازی‌ها را نشانه هم‌زیستی فرهنگ‌ها در شهرستان عنوان و اظهار امیدواری کرد اردکان در احیای این بازی‌ها به الگویی برای استان و کشور تبدیل شود.
 
هادی مقیمی اظهار داشت: خانواده‌ها رسالت اصلی را در تربیت نسل‌های بعدی بر عهده دارند و علاوه بر آشناسازی کودکان و نوجوانان با پیشینه ایران و بازی‌های سنتی، باید درخصوص تغییراتی که به‌صورت نامحسوس در سبک زندگی‌ها اتفاق افتاده هوشیار باشند.
 
وی ادامه داد: کم‌تحرکی و تغییر در سبک تغذیه از مهم‌ترین عوامل ابتلای جامعه به مشکلات جسمی و روحی است و بازی‌های فیزیکی به‌ویژه بازی‌های محلی می‌تواند علاوه بر احیای سنت‌ها، در تأمین سلامت مردم نقش‌آفرین باشد.
 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.