بازدید مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی از واحد کارآفرین برتر ملی در شهرستان اردکان

بازدید مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی از واحد کارآفرین برتر ملی در شهرستان اردکان


به دعوت فرماندار اردکان انجام شد

     به گزارش روابط عمومی فرمانداری "فلاح زاده"صبح دیروز باحضور در کارخانجات شیشه اردکان و دیدار با مدیر عامل و دست اندرکاران این واحد تولیدی از بزرگترین واحد تولید شیشه خاورمیانه و کارآفرین برتر ملی در سال 91بازدید نمود.

    در این بازدید که با دعوت و همراهی فرماندار وباحضور رییس اداره تعاون ،کار و رفاه اجتماعی اردکان انجام شد بخشهای مختلف تولید شیشه از نزدیک ملاحظه و دلایل موفقیت این طرح از زبان مدیر عامل کارخانه تشریح گردید.

     مدیر کل تعاون استان یزد ضمن تقدیر اززحمات بی شائبه مدیران و سرمایه گزاران این کارخانه انتخاب این واحد تولیدی را بعنوان کارآفرین برتر ملی که منجر به گرفتن لوح تقدیر از سوی ریاست جمهوری وتندیس توسط مدیرعامل کارخانه گردید را تبریک گفت .

     وی رعایت کامل حقوق کارگران این مجموعه و حفظ بهداشت و ایمنی کار را از نکات ضروری برای ادامه توفیقات این کارخانه عنوان نمود وگفت:ایمنی و بهداشت کار بایستی بر مبنای استانداردهای روز دنیا تغییر کند بگونه ای که با ایجاد انگیزه و تشویق بیشتر در کارگران شاهد بروز ایده های نو در این مسیر باشیم .

    فرماندار اردکان نیز استفاده از توان و اندیشه بومی را اصلیترین دلیل موفقیت این واحد تولیدی بزرگ عنوان کرد وافزود:وجود روحیه حمیت و تعاون بین کارکنان این مجموعه و برنامه ریزی صحیح سرمایه گزاران بهمراه حمایتهای مسئولین استان و شهرستان باعث پیشرفت روز افزون وتنوع تولیدات این کارخانه گردیده است .

   "محمود عزیزیان "مدیر عامل کارخانجات شیشه اردکان از صادرات محصولات این کارخانه به 16کشور دنیا خبر داد و گفت:این واحد تولیدی توانایی صادراتی کردن 100درصدتولیدات خود را دارا می باشد.وی همچنین از راه اندازی بزرگترین کارخانه تولید آیینه وlow-eبعنوان صنایع پایین دستی شیشه در اردکان خبر داد و گفت:باتوسعه کارخانجات شیشه در این بخش افزایش اشتغالزایی تا600نفر صورت خواهد پذیرفت و با این حساب ظرف یکساله آینده نیروی بیکاری در اردکان وسایر شهرستانهای همجوارنخواهیم داشت .

  وی افزود:کارخانه فراوری مواد اولیه شیشه نیز که در حال حاضر مشغول به فعالیت می باشد بعنوان بزرگترین کارخانه فراوری غرب آسیا مطرح می باشد.

     گفتنی است کارخانجات تولید شیشه فلوت اردکان درحال حاضر با سرمایه گزاری 200میلیار تومان و اشتغالزایی 835نفر بزرگترین واحد تولیدی بخش خصوصی در استان یزد می باشد .که با تولید شیشه هایی از ضخامت 8/1تا19میلیمتر،نام جمهوری اسلامی ایران را در زمره 3کشور برتر دنیا در تولید شیشه جای داده است .