بازدید فرماندار شهرستان از روستای چاه افضل اردکان

بازدید فرماندار شهرستان از روستای چاه افضل اردکان


با هدف رفع مشکلات روستایی انجام شد
فرماندار شهرستان اردکان در ادامه بازدید از مناطق روستایی شهرستان با حضور در چاه افضل ضمن بازدید از پروژه های انجام شده و در دست اجرا با مردم روستا دیدار و گفتگو نمود.
وی همچنین از قلعه تاریخی چاه افضل با قدمت دوران صفویه بازدید نمود ه و در خصوص قرار گرفتن این بنا در لیست پروژه های مرمت و بازسازی قول مساعد داد .
کمالی در ادامه با شرکت در جلسه شورای روستا در جریان مشکلات و درخواستهای مردم قرار گرفت .
فرماندار اردکان در این جلسه با اشاره به اختصاص بودجه کافی به دهیاریها ابراز امیدواری کرد که با نظارت کامل انشا الله شاهد پیشرفت روستاها در زمینه های مختلف در سالهای اخیر باشیم تا رشد متوازن شهر و روستا بصورت هماهنگ با همت و تلاش مضاعف در تمامی بخشها محقق گردد .
بابایی دهیار چاه افضل در این نسشت گزارشی را در خصوص ظرفیتها و پتانسیلهای منطقه ارائه نمود ودرزمینه پروژه های کار شده در روستا و اعتبارات تخصیص یافته با اشاره به برخی مشکلات و محدو دیتها گفت :ازابتدای سال 88تاکنون 3پروژه عمرانی شامل ساخت پارک محلی شهدا ،ساماندهی گلزار شهدا و جاده منتهی به آن و اجرای فضای سبز و تاسیسات آبیاری قطره ای در مجموع با هزینه ای بالغ بر71میلیون تومان از اعتبارات دهیاری در این روستا اجرا شده است که برای تکمیل این پروژه ها 30میلیون تومان دیگر مورد نیاز می باشد .
دهیار چاه افضل ضمن تشکر از عنایت ویژه فرماندار نسبت به مناطق روستایی خواستار نظارت دقیق بر تقسیم بندی بودجه در دوره های بعد از طریق تشکیل کمیته های فنی وممانعت از تخصیص بودجه های کلان در موارد خاص به برخی روستاهای خاص گردید .
رفع کامل مشکل آب شرب روستا ،آسفالت جاده های بین مزارع ،تعمیر و مرمت قلعه تاریخی ،تعمیر و مرمت پیاده رو ها و نمای ورودی روستا با اجرای پا دامنی و گلکاری جهت حفظ چهره سنتی ،رفع مشکل بازپرداخت معوق شده تسهیلات روستاییان به بانک سپه درخصوص حادثه سیل سال 81و تجهیز زمین ورزشی احداث شده از مصوبات دوردوم سفر ریاست محترم جمهوراز جمله در خواستهای مردم روستا بود که توسط شورا ارائه گردید .

گفتنی است روستای چاه افضل با وسعت 90 هکتار و جمعیتی بالغ بر 35خانوار در شمال شرقی اردکان واقع شده است و علاوه برآن وسعتی بالغ بر 6000هکتار زمین کشاورزی زیر کشت پسته ،روناس ،جو وگندم بهمراه 40حلقه چاه ،این روستا را به یکی از قطبهای کشاورزی شهرستان تبدیل کرده است