بازدید فرماندار اردکان از یک مرکز آموزشی/ باید با استفاده از روش‌های روزآمد و کارآمد، نیازهای آموزشی و پرورشی دانش‌آموزان را پاسخ گفت

بازدید فرماندار اردکان از یک مرکز آموزشی/ باید با استفاده از روش‌های روزآمد و کارآمد، نیازهای آموزشی و پرورشی دانش‌آموزان را پاسخ گفتفرماندار اردکان از یک مرکز آموزشی در این شهرستان بازدید کرد.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اردکان، حسین اسماعیلی در این بازدید که صبح دیروز و به‌صورت سرزده انجام شد؛ در جریان برنامه‌های آموزشی و پرورشی این مرکز قرار گرفت.
 
فرماندار اردکان در این بازدید، با اشاره به نقش بی‌بدیل آموزش و پرورش در پیشرفت و سازندگی آینده‌ی جامعه، گفت: باید با استفاده از روش‌های کارآمد و روزآمد و مطابق با نیاز روز جامعه، نیازهای آموزشی و پرورشی دانش‌آموزان را پاسخ گفت و آنان را به تحصیل علم و ادب ترغیب نمود.
 
حسین اسماعیلی با بیان این‌که «آموزش» و «پرورش» دو مقوله‌ی کاملاً مرتبط و تفکیک‌ناپذیرند؛ خاطرنشان ساخت: تربیت دانش‌آموزانی با مهارت‌های خاص زندگی اجتماعی نظیر مسئولیّت‌پذیری، نحوه‌ی معاشرت و تعاملات اجتماعی و... باید به‌طور جدّی مورد توجّه دست‌اندرکاران امر تعلیم و تربیت قرار گیرد.
 
عالی‌ترین مقام اجرایی شهرستان اردکان سپس با اشاره به تغییرات وسیع در سبک زندگی مردم، لزوم توجّه ویژه به امر تربیت دانش‌آموزان را از سوی خانواده و مراکز آموزشی یادآور شد و افزود: در موقعیّت کنونی، نقش آموزش و پرورش و دستگاه‌های متولّی امر تعلیم و تربیت باید بیش از گذشته پررنگ شود. اسماعیلی اظهار امیدواری نمود این دستگاه‌ها با برنامه‌ریزی‌های دقیق و علمی، تمام همّت خود را در تربیت نسل آینده مصروف دارند.
 
اسماعیلی در پایان سخنان خود، به پتانسیل بالای علمی و فرهنگی دانش‌آموزان اردکانی اشاره کرد و گفت: شهرستان اردکان، همواره مهد ظهور و پرورش استعدادهای ناب و چهره‌های ملّی و بین‌المللی بوده است و این موضوع، یکی از سرمایه‌های بزرگِ معنوی این شهرستان است.
 
فرماندار اردکان در ادامه، از بخش‌های مختلف این مرکز بازدید کرد و به گفت‌وگو با مربّیان این واحد آموزشی پرداخت.