بازدید فرماندارو امام جمعه اردکان از روستای هامانه و دیدار با مردم این روستا

بازدید فرماندارو امام جمعه اردکان از روستای هامانه و دیدار با مردم این روستا


افطار پای سفره دل روستاییان

     به گزارش روابط عمومی فرمانداری ،عصر دیروز امام جمعه،فرماندار و بخشدارخرانق باحضور درروستای هامانه و شرکت در مراسم نماز جماعت مسجد جامع روستا پس از صرف افطاری در کنار روستاییان مشکلات آنان را شنیده و مورد بررسی قرار دادند.

     امام جمعه اردکان در این مراسم با سخنانی کوتاه ضمن گرامیداشت پیشاپیش لیالی قدر رمضان را بهترین فرصت برای رفع کدورتها و آشتی هرچه بیشتر بین دلها عنوان نمود و افزود:ماه بندگی خدا والاترین ارزش را در انسان زنده می کند و آن ارزش خودشناسی است اینکه انسان در این ماه به ضعف و کاستیهای خود پی می برد صبر و دیگر فضیلتها را در خودش تقویت می کند و با بهره گیری از تعالیم ارزشمند الهی و آیات نورانی قرآن گامی به سمت خدا شناسی بر می داردهمه از فضائل این ماه شریف و عزیز است .

     حجت الاسلام و المسلمین حسینی درسخنان خود به اهمیت حضور روحانیون در مناطق روستایی اشاره کرد و افزود:مردم باید در این ماه از روحانیون که برای تبلیغ حضور دائم و موثر در روستاها دارند از آنها درجهت کسب معرفت و پاسخ به سئوالات شرعی،اخلاقی واجتماعی خود استفاده نمایند .

     در ادامه این سخنرانی مردم روستا مشکلات خود را زمینه های مختلف عمرانی و فرهنگی مطرح نموده و خواستار حمایت مسئولین شهرستان و استان شدند .

     ازمهمترین مشکلات مطرح شده در این بازدید که توسط فرماندار مورد پیگیری و رایزنی قرار گرفت می توان به تکمیل بهسازی معابر در راستای اجرای کامل طرح هادی روستا،اختصاص بودجه جهت ساخت سالن ورزشی،ساخت سرویس بهداشتی و امکانات رفاهی جهت گردشگران ،تقویت برق روستاو...اشاره نمود .

     پس از این بازدید نیز درجلسه ای جداگانه درخصوص مصوبات بازدید روزهای گذشته فرماندار،نماینده مجلس و دیگر مسئولین از روستای رباط پشت بادام و فعالیتهای عمرانی در شرف آغاز در این روستا توسط بخشدار خرانق گزارشی ارائه شد.

     پیگیری جهت رفع مشکلات مجتمع سنگ آهن رباط پشت بادام نیز از موضوعات مطرح شده در این جلسه بود .

     گفتنی است روستای هامانه از جمله روستاهای هدف گردشگری بخش خرانق می باشد که با اجرای طرح هادی این روستا و بهسازی معابر آن در سالهای اخیر به جاذبه های گردشگری بخش خرانق اردکان افزوده است .