بازدید دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور از منطقه ویژه فولاد در اردکان

بازدید دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور از منطقه ویژه فولاد در اردکان


با هماهنگی و همراهی فرماندار اردکان انجام شد

     فرماندار:شهرستان اردکان یکی از مستعد ترین مناطق برای سرمایه گزاری در بخش فولاد است .

     به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان صبح امروز"دکترآهنگرانی "دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور به اتفاق معاون حقوقی این دبیرخانه در پایتخت و مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی در استان از موقعیت منطقه ویژه فولاد در اردکان بازدید نمود .

     در خلال این بازدید جلسه ای با حضور مسئولین کشوری و فرماندار اردکان در محل کارخانه گندله سازی برگزار و پیرامون مشکلات و محدودیتهای پیش روی منطقه ویژه فولاد اردکان بحث و تبادل نظر گردید.

     فرماندار اردکان در این جلسه شهرستان اردکان را یکی از مستعدترین مناطق برای سرمایه گزاری در بخش فولاد وصنایع وابسته به این صنعت معرفی کرد و افزود:وجود کارخانه عظیم گندله سازی بهمراه زیرساختهای موجود در این بخش استعداد بسیار خوبی را برای سرمایه گزاری در بخش فولاد فراهم آورده است که این مهم از طریق رشد و احداث واحدهای جدید فولادی درجوار کارخانه ملموس می باشد .

     "احمد کمالی"افزود:تمرکز این واحدهای فولادی در قالب منطقه ویژه فولاد نوعی ساماندهی صنعتی و پیشرفت سیستماتیک را برای تداوم سرمایه گزاری بصورت هدفمند بهمراه خواهد داشت بگونه ای که در آینده نزدیک و با پیگیری حل مشکلات منطقه ویژه اردکان ، این شهرستان در افزایش موقعیت قدرتمند فولاد در کشورممتازخواهد بود .

     دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور نیز در این نشست از همراهی مسئولین شهرستان اردکان برای احداث منطقه ویژه فولاد تقدیر نمود و برای حل مشکلات موجود از طریق رایزنی با مسئولین کشوری واستانی قول مساعد داد.

     "دکتر آهنگرانی"هدف از انجام این بازدیدها را پیگیری مسائل و مشکلات مناطق ویژه در استانها عنوان نمود و گفت :مناطق ویژه شهرستان یزد و اردکان امروز از نزدیک مورد بازدید قرار گرفت ومشکلات خاص این دومنطقه در آینده نزدیک مرتفع خواهد شد .

     گفتنی است در حال حاضر تعداد 16منطقه ویژه فعال در کل کشور دارای مجوز بوده وبر مبنای قوانین خاص این مناطق مشغول فعالیت می باشند .