اگر مشارکت اجتماعی مردم تقویت شود؛ نتایج درخشانی در انتظار جامعه خواهد بود

اگر مشارکت اجتماعی مردم تقویت شود؛ نتایج درخشانی در انتظار جامعه خواهد بودمدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی کشور در مراسم افتتاح دو خوابگاه خیری دانشجویی پسران و دختران شهرستان اردکان گفت: در شرایط کنونی اقتصاد باید دست خیران را به گرمی فشرد و با تقویت نهادهای غیردولتی، امور را به مردم واگذار کرد.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، محمدتقی نوربخش با گرامی‌داشت یادوخاطره شهیدان رجایی و باهنر از آنان به عنوان مدیران مردمی و مردم‌دار یاد کرد و افزود: انقلاب اسلامی ما بر پایه خواست و اراده مردم شکل گرفته و «مردمی‌بودن» یکی از ارکان نظام ماست.
 
وی خاطرنشان کرد: اگر مشارکت مردم به عنوان یک سرمایه اجتماعی تقویت شود و کار اعتمادسازی متقابل بین مردم و دولت صورت گیرد؛ نتایج بسیار و درخشانی در انتظار ما خواهد بود.
 
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی بیان داشت: از افتخارات این سازمان، اداره‌شدن آن توسط مردم و قشر شریف کارگر است و نظام تصمیم‌گیری، ساختار و تأمین منابع مالی آن توسط خود مردم صورت می‌گیرد.
 
در این مراسم که با حضور استاندار، نماینده و فرماندار اردکان و جمعی از مدیران استان و شهرستان نیز حضور داشتند؛ دو پروژه خیری خوابگاهی به بهره‌برداری رسید.
 
گفتنی است خوابگاه دانشجویی پسران اردکان با ظرفیت اسکان ۲۸۸ نفر، اعتبار ۵۵ میلیارد ریال و زیربنای ۴۵۰۰ مترمربع در زمینی به مساحت ۶۷.۵۰۰ مترمربع به همت مجتمع صنعتی و معدنی چادرملو ساخته و تکمیل شده است.
 
همچنین خوابگاه خیری دخترانه درخشان اردکان از محل اعتبارات خیری در زمینی به مساحت ۹۸۶۰ مترمربع و زیربنای ۵۴۴۰ مترمربع به بهره‌برداری رسید. این خوابگاه دانشجویی، ظرفیت اسکان ۲۶۴ نفر را داراست.