اولین گام توسعه کشور، آشتی‌دادن مردم با کتاب است

شناسه : 141101889

اولین گام توسعه کشور، آشتی‌دادن مردم با کتاب استفرماندار اردکان گفت: مسئولان موظف‌اند با مراجعه به مدارس و یا در جمع مردم کتاب بخوانند تا زمینه فرهنگ کتاب‌خوانی افزایش یابد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، هادی مقیمی در نشستی با اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی اردکان افزود: افراد باانگیزه و مسئولان شهرستان می‌توانند در پارک‌ها و محلات حضور یابند، کتاب بخوانند و زمینه جذب همه را مهیا کنند.

 

وی اضافه کرد: یکی از شاخصه‌های کشورهای جهان سوم پایین‌بودن سرانه مطالعه است، قرار نیست با تشویق و جایزه، مردم کتاب‌خوان شوند، گاهی باید کتاب را در اماکن عمومی رها کرد تا توسط یک شخص خوانده شود.

 

فرماندار اردکان با بیان اینکه اولین گام توسعه کشور، آشتی‌دادن مردم با کتاب است تصریح کرد: یکی از راهکارهای ارتقای فرهنگ مطالعه و افزایش سطح مطالعه، برگزاری نشست‌ها با صاحب‌نظران، کارشناسان و اهل‌فن است تا با تکنیک‌های علاقه‌مندی به کتاب در مردم، آشنا شد.

 

مقیمی اظهار داشت: افزایش سرانه مطالعه و کتاب‌خوانی، کاهش آسیب‌های اجتماعی را به دنبال دارد ولی متأسفانه مطالعه کتاب یک ضرورت و اولویت در زندگی مردم نیست.

 

هم‌اکنون ۱۳ باب کتابخانه عمومی در شهرستان اردکان فعال و تعداد اعضای کتابخانه‌های عمومی حدود پنج هزار نفر است و ۱۴۰ هزار نسخه کتاب هم در مخزن‌های این کتابخانه‌ها نگهداری می‌شود.

 آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.