اولین کارگاه آموزشي آشنايي با قوانين و مقررات مرتبط با قاچاق کالا و ارز در اردکان تشکیل شد

اولین کارگاه آموزشي آشنايي با قوانين و مقررات مرتبط با قاچاق کالا و ارز در اردکان تشکیل شد


با حضور کلیه اصناف و بازاریان شهرستان

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان ، صبح امروز اولین کارگاه آموزشي آشنايي با قوانين و مقررات مرتبط با قاچاق و آشنايي با عوارض مصرف مواد غیر مجاز با حضور فرماندار و مدیران کل تعزیرات و دانشکده علوم پزشکی استان در محل سالن اجتماعات شهید مدرس اردکان تشکيل شد.
به گفته" محمد رضا دهستانی" دبیر این همایش آشنایی اتحادیه ها واصناف مرتبط ، مدیران و کارکنان تعاونی ها با تولید ، آشنا شدن با قوانین قاچاق کالا و ارز و لزوم استفاده از کالا های ایرانی و همچنین آشنایی با عوارض مخرب استفاده از مواد آرایشی ، غذایی و دارویی غیر مجاز را از اهداف برگزاری این کارگاه دانست.
در این مراسم فرماندار اردکان در سخنانی پديده قاچاق را يک پديده شوم اقتصادي دانست و گفت: قاچاق کالا ضربات غيرقابل جبراني به اقتصاد کشور وارد کرده است که اين ضربه‌ها به بخش توليد و مصرف بسيار زياد و جبران ناپذير است. "کمالی "تقویت تولیدات داخلی و ترغیب نسبت به مصرف کالاهای وطنی توسط مردم یکی از راهکارهای مهم برای پیشگیری از قاچاق کالا و ارز برشمرد .
وی افزود :البته نیل به این هدف در سایه فرهنگسازی مناسب محقق خواهد شد چرا که در حال حاضر فرهنگ مصرفی اجتماع به سمت کالاهای خارجی است این در حالیست که بسیاری از تولیدیهای داخل کشور هم کالاهای خود را با مارکهای خارجی به فروش می رسانند .
"کمالی" سال جهاد اقتصادی را بستر مناسبی برای جا انداختن این فرهنگ در بین مردم دانست و گفت :در این خصوص بالا بردن کیفیت کالاهای تولید داخل از اهمیت بسزایی برخوردار است .
وي ، برگزاري کارگاه‌هاي آموزشي توجيهي و راهبردي را مهم دانست و گفت: آنچه که در مبارزه با قاچاق کالا و ارز مهم بوده توجه به اين نکته است که منافع مردم در معرض خطر قرار نگيرد که منظور از منافع مردم همان حمايت از توليدکنندگان داخلي و جلوگيري از عرضه و ورود اين کالا در سطح جامعه است.
در ادامه دکتر ابراهیمی متخصص پوست در سخنانی به عوارض، استفاده از مواد آرایشی غیر مجاز در سطح جامعه اشاره کرد و گفت :بسیاری از عوارض استفاده از این مواد قابل جبران و ترمیم نمی باشد.
پرسش و پاسخ حاضرین در جلسه با مسئولین از دیگربرنامه های این کارگاه آموزشی یک روزه بود.