انجام فعالبتهای پژوهشی برای شناخت دلایل ارتکاب جرائم باید در اولویت قرار گیرد

انجام فعالبتهای پژوهشی برای شناخت دلایل ارتکاب جرائم باید در اولویت قرار گیرد


فرماندار اردکان درجلسه تودیع و معارفه رییس زندان اردکان :

     به گزارش روابط عمومی فرمانداری "احمد کمالی"در جلسه تودیع و معارفه روسای زندان شهرستان اردکان که صبح امروز باحضور مدیر کل زندانهای استان و جمعی از مسئولین قضایی شهرستان اردکان در محل ندامتگاه این شهرستان برگزار شد لزوم فعالیتهای پژوهشی و مطالعاتی درحوزه علوم اجتماعی بصورت بومی در هر منطقه برای شناخت دلایل ارتکاب جرم توسط بزهکاران را مد نظر قرار داد.

     فرماندار اردکان با اشاره به این مطلب افزود: قطعا دلایل ارتکاب جرم در هر منطقه و هرمقطع زمانی متفاوت است که این موضوع انجام تحقیقات وپژوهشهای مستمر در حوزه علوم اجتماعی را ایجاب می نماید و این تجزیه و تحلیل یک راه حل ریشه ای برای مبارزه با جرائم تلقی می شود .

     رییس شورای تامین شهرستان اردکان واکاوی روحیات و تحقیق از تفکرات افرادیکه در زمینه انجام جرائم دارای سابقه می باشند را یکی از مراحل مهم این تحقیقات عنوان کرد و ابراز امیدواری نمود که با انجام این پژوهشها و ریشه یابی بومی علل وقوع بزه بتوان در مقابله با جرائم به توفیقات بیشتری دست یازید وتمرکز بیشتری در برنامه ریزیهای فرهنگی مسئولین در این حوزه را شاهد بود .

     کمالی در این مراسم از تلاشهای 3ساله "عباس صالحی"درکسوت رییس زندان شهرستان اردکان تقدیر نمود و برای"مددی"سرپرست جدید مجموعه ندامتگاه آرزوی توفیق کرد.

     در این مراسم همچنین مدیر کل زندانهای استان یزد در سخنانی فعالیتهای صورت گرفته در مجموعه زندانهای استان یزد را تشریح نمود و با ارائه گزارشی در این راستا گفت:نقش زندانها اصلاحی و تربیتی بوده و چنانچه ندامتگاه ها نقش تربیتی خود را صحیح ایفا نمایند زندانی پس از خروج از زندان مجددا مرتکب جرم نخواهد شد و به زندان برنخواهد گشت .

     "حیات الغیب"افزود با توسعه فعالیتهای فرهنگی در زندانهای استان یزد درصددیم تا این نقش مهم به نحو احسن به اجرا درآید و در این زمینه توفیقات خوبی هم شامل گردیده است .

     وی ترویج فرهنگ مطالعه و همچنین ارائه آموزشهای لازم در زمینه فن و حرفه را از دیگر ماموریتهای زندان عنوان کرد و اظهار داشت درحال حاضر بیش از 80درصد زندانیان با فراگیری این آموزشها علاوه بر تامین شغل پس از آزادی از زندان از مزایای کار در زندان نیز بهرمند می باشند .

     مدیر کل زندانها نیزدر این مراسم از زحمات رییس سابق زندان اردکان در زمینه های مختلف عمرانی،فرهنگی و اجتماعی تقدیر نمود و خواستار همراهی همه مسئولین شهرستان با رییس جدید شد .