انتقال کارگاه‌های مزاحم شهری اردکان براساس برنامه زمان‌بندی‌شده اجرایی می‌شود

شناسه : 157582315

انتقال کارگاه‌های مزاحم شهری اردکان براساس برنامه زمان‌بندی‌شده اجرایی می‌شودفرماندار اردکان در نشستی با حضور جمعی از اصناف گفت: وجود کارگاه‌های مزاحم شهری، نارضایتی مردمی و وضعیت ناخوشایندی را در شهر اردکان به‌وجود آورده است.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، بهروز شهابی‌زاد صبح امروز افزود: در سال‌های گذشته، در خصوص استقرار واحدهای صنفی ارزیابی و کارشناسی دقیقی صورت نگرفته و به همین دلیل تبعات زیادی بر کالبد شهری، آرامش مردم و محيط زيست گذاشته است.
 
وی با اشاره به این‌که ساماندهی واحدهای آلاینده در محدوده شهری در حیطه وظایف شهرداری‌ها قرار می‌گیرد؛ گفت: در همین راستا از سال ۱۳۸۶ شهرک اصناف آلاینده شهری در اردکان پایه‌ریزی شده اما به‌دلیل عدم رسیدگی کافی، به کارآیی لازم نرسیده است.
 
فرماندار اردکان با بیان این‌که باید با روش‌های تشویقی و اهرم‌های قانونی، موضوع واحدهای مزاحم شهری به نتیجه برسد؛ عدم وجود راه دسترسی مناسب را یکی از موانع و علل بی‌انگیزگی صاحبان این صنوف برای استقرار در شهرک مذکور برشمرد و گفت: شهرداری اردکان مأموریت یافته تا مسیر دسترسی به این شهرک را ظرف مدت یک‌ماه ساماندهی و اصلاح کند.
 
شهابی‌زاد همچنین از واگذاری ۸۱ واحد در این شهرک خبر داد و گفت: طی یک بازه زمانی مشخص، واحدهای مستقر در شهر به این مکان منتقل شده و طرح توسعه شهرک نیز در دستور کار قرار می‌گیرد.
 
وی هدف از این کار را حذف کارگاه‌های آلاینده به‌خصوص آلاینده‌های صوتی عنوان کرد و افزود: رفع مشکلات برق، فضای سبز و به‌ویژه مسیر دسترسی از اولویت‌هایی است که مدنظر قرار خواهد گرفت.
 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.