انتظار این است که در انجام پروژه‌های مشارکتی، انجام مقدمات توسط اوقاف تسهیل شود

انتظار این است که در انجام پروژه‌های مشارکتی، انجام مقدمات توسط اوقاف تسهیل شودفرماندار اردکان در دیدار با حجت‌الاسلام زارع‌زاده مدیرکل اوفاف و امور خیریه استان یزد گفت: در حوزه وقف با توجه به پیشینه تاریخی اردکان ظرفیت‌های مناسبی وجود دارد؛ اما مدیریت اموال وقفی هنوز مطابق با فرهنگ جامعه به‌روز نشده و باید با پژوهش علمی این اتفاق بیفتد.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان هادی مقیمی اظهار داشت: در این حوزه با همکاری ظرفیت نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی می‌توان اقدامات خوبی انجام داد.
 
وی از امامزاده سید نورالدین احمد به عنوان امامزاده ورودی استان یاد کرد و گفت: مصمم هستیم درصورت همکاری و مشارکت استان از تمام ظرفیت‌های شهرستان برای انجام اقدامات زیرساختی و توسعه و بهبود فضای این امامزاده بهره بگیریم.
 
نماینده عالی دولت در شهرستان اردکان بیان داشت: انتظار این است که در انجام پروژه‌هایی که با مشارکت اوقاف انجام می‌شود؛ امور مقدماتی توسط این سازمان تسهیل شود.
 
مقیمی خاطرنشان کرد: اردکان؛ با توجه به زیرساخت‌های موجود کانون توسعه استان است و پیش‌بینی می‌شود با توجه به اقدامات صورت‌گرفته جمعیت این شهرستان بیشتر شود؛ لذا باید برنامه‌ریزی خوبی در حوزه اوقاف شهرستان نیز صورت گیرد.
 
فرماندار اردکان بیان داشت: تفکر سنتی باید از اوقاف دور شود و در جذب و اداره موقوفات جدید اهتمام جدی صورت گیرد.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان نیز در این نشست با بیان این‌که ظرفیت امامزاده میرشمس‌الحق می‌تواند کارکرد تفریحی را نیز در کنار زیارتی داشته باشد؛ گفت: موقوفات و بقاع اردکان جای کار بسیاری دارد که باید با برنامه‌ریزی نسبت به ارتقای آن‌ها اقدام کنیم.
 
حجت‌الاسلام زارع‌زاده گفت: در اجرای طرح آرامش بهاری ویژه ایام نوروز، پس از شهرستان یزد، اردکان در جایگاه دوم قرار گرفته که نشان‌گر ظرفیت‌های مناسب این شهرستان در حوزه موقوفات است و می‌تواند به عنوان یک سرمایه اجتماعی مناسب مورداستفاده قرارگیرد.
 
این مقام مسئول اظهار امیدواری کرد با تعامل سازمان اوقاف و فرمانداری اردکان، گام‌های مناسبی در حوزه اوقاف شهرستان اردکان برداشته شود.
 
گفتنی است در ادامه این مراسم، آیین تجلیل از فعالان و همکاران اوقاف شهرستان در محل حوض‌عباس (ع) اردکان برگزار شد.