آموزش اساسی ترین راه برای پیشگیری از معظلات و ناهنجاریهای اجتماعی است

آموزش اساسی ترین راه برای پیشگیری از معظلات و ناهنجاریهای اجتماعی است


معاون فرماندار اردکان:

     به گزارش روابط عمومی فرمانداری "کمال حلوایی"روز گذشته درگفتگو با این پست با اعلام این مطلب افزود:محور فعالیتهای اجتماعی برای پیشگیری از اعتیاد،فساد اخلاقی ،ناهنجاریهای خانواده ،طلاق و...استفاده از آموزش و بهره گیری از مشاورین،اساتید و مدرسین خبره در این موضوعات است .

     معاون فرماندار اردکان با اشاره به بافت فرهنگی شهرستان وپایبندی مردم این خطه به اصول وارزشها تصریح کرد:به نظر می رسد با تربیت مربیان و مشاوران مجرب و استفاده از این افراد در مدارس،دانشگاه ها،مساجد و امامزاده ها بتوان نتایج مطلوبی را در راستای پیشگیری از ناهنجاریهای اجتماعی کسب نمود .

     وی افزود:در حال حاضر واحد امور اجتماعی فرمانداری اردکان با برگزاری این کلاسها و برنامه ریزی برای تداوم آن در این مسیر گام بر می دارد.

     حلوایی ماحصل برگزاری این دوره های آموزشی که تلفیقی از تعالیم ارزشمند اسلام و قرآن در مسیر زندگی و یکسری تجارب اجتماعی تدوین شده می باشد ؛ارتقا سواد فرهنگی خواهد بود  و نتیجه آن عدم ابتلای اجتماعی به جرائم ،ناهنجاریها و بزهکاریهاست .

     به گفته" مجید کمالی"کارشناس امور اجتماعی فرمانداری از ابتدای سال91تاکنون بیش ز 12ساعت آموزش تخصصی در زمینه های پیشگیری از اعتیاد،مهارتهای زندگی و...وبالغ بر 50ساعت آموزش عمومی در مساجد،مدارس،پایگاه های بسیج،امامزاده ها و...تنها از سوی واحد امور اجتماعی فرمانداری برگزار شده است که علاوه برآن دوره هایی نیز درمباحث تخصصی بانوان درحوزه امور بانوان برگزار شده و از سوی سازمانهای مردم نهاد مرتبط نظیر شبکه شفا و...نیز بصورت ویژه به امر آموزش در این زمینه ها پرداخته شده است .