آموزش‌وپرورش اخلاق‌مدار جامعه را متحول می‌کند/ روند انتصاب مدیر آموزش‌وپرورش منطقی و قانونی بوده است

شناسه : 149556701

آموزش‌وپرورش اخلاق‌مدار جامعه را متحول می‌کند/ روند انتصاب مدیر آموزش‌وپرورش منطقی و قانونی بوده استفرماندار اردکان در مراسم تکریم و معارفه مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان اردکان گفت: اگر آموزش‌وپرورش متحول و اخلاقی شود؛ جامعه نیز اخلاقی و دگرگون می‌شود.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان هادی مقیمی با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) از زحمات محمد اشرفیان و کسب افتخارات در حوزه آموزش‌وپرورش شهرستان تقدیر کرد و گفت: تقدیر از فعالان حوزه آموزش، تجلیل از مقام علم و دانش است.
 
وی افزود: این مراسم به پاس‌داشت مقام معلم اختصاص دارد تا به فرزندان خود و دانش‌آموزان این سرزمین بیاموزیم که در کنار علم‌آموزی باید اخلاق را نیز فراگرفت.
 
مقیمی گفت: رعایت اخلاق در هر پست و لباسی بر همگان فرض است و اگر آموزش‌وپرورش متحول و اخلاقی شود؛ جامعه نیز اخلاقی و دگرگون می‌شود.
 
فرماندار اردکان در تشریح روند انتخاب مدیران گفت: برابر روند عمومی در سراسر کشور، انتخاب مدیران ادارات شهرستانی از طریق مدیران کل و با مشاوره با فرماندار صورت می‌گیرد و در مسئله اخیر، با مشورت‌گیری از برخی مدیران سابق، فهرستی از نامزدهای مدیریت آموزش‌وپرورش شهرستان به مدیرکل تقدیم و از بین گزینه‌ها طی یک روند منطقی و قانونی، «ابوالفضل کارگر» انتخاب‌شده است.
 
عالی‌ترین مقام اجرایی شهرستان با اشاره به این‌که مشورت در همه امور لازم و متهم‌کردن مسئولان به سیاسی‌کاری و دخالت نادرست است؛ اظهار داشت: از همه مدیران شهرستان حمایت می‌کنیم.
 
هادی مقیمی از مدیران خواست با تمام توان برای رضایت و خدمت به مردم تلاش کنند.
 
همچنین معاون سوادآموزی اداره کل آموزش‌وپرورش استان یزد با اشاره به احادیث و روایات به اهمیت خدمت به مردم پرداخت و افزود: علما و بزرگان به این نتیجه رسیدند که خدمت به مردم بهترین عبادت است.
 
مرآت امین‌الرعایا با بیان اینکه قبول مسئولیت در نظام جمهوری اسلامی نعمت است، تصریح کرد: مدیر مسئولیت‌پذیر، مدیر موفق است زیرا مسئولیت امانت است که به افراد سپرده می‌شود.
 
وی گفت: محمد اشرفیان مدیر قبلی آموزش‌وپرورش اردکان با قبول مسئولیت و با تلاش و کوشش در تمام زمینه‌های آموزشی و فرهنگی توانست موفقیت‌های بزرگی کسب کند.
 
این مسئول با بیان اینکه بالاترین خدمت به مردم در بحث تعلیم و تربیت، علم‌آموزی است اظهار داشت: شاخص زندگی علم است و شاخص مرگ جهل و نادانی است و در مسیر خدمت فرهنگی باید به این مسائل توجه کرد که نیت الهی حتماً باید رعایت شود.
 
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش‌وپرورش استان با بیان اینکه اردکان یکی از پنج شهرستان کشور است که در رشته ریاضی بالاترین قبولی را به نسبت تعداد داوطلبان داراست گفت: در آزمون‌های مختلف شاهد برتری علمی دانش‌آموزان این شهرستان هستیم.
 
امین‌الرعایا افزود: وسعت شهرستان اردکان نحوه تأمین نیرو برای روستاهای دورافتاده را سخت کرد که بااین‌وجود با همت مدیران شهرستان تمامی مدارس دورافتاده حتی با کمترین تعداد دانش‌آموز از برکت وجود معلم برخوردار است و این موفقیتی بزرگ است که می‌توان آن را مدیون زحمات بی‌وقفه اشرفیان دانست.
 
در این مراسم از زحمات محمد اشرفیان تقدیر و ابوالفضل کارگر به‌عنوان مدیر جدید آموزش‌وپرورش شهرستان اردکان معرفی شد.
 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.