امر به معروف یعنی مشکلات را ببینیم و برای رفع آن ایده پردازی کنیم

امر به معروف یعنی مشکلات را ببینیم و برای رفع آن ایده پردازی کنیم


معاون سیاسی امنیتی استاندار در گردهمایی کارکنان دولت اردکان :

     معاون سیاسی امنیتی استاندار و رییس شورای امربه معروف استان در گردهمایی کارکنان دولت در اردکان گفت :امربه معروف یعنی مشکلات را ببینیم و برای رفع آن ایده پردازی کنیم.

     به گزارش روابط عمومی فرمانداری "غلامحسین دشتی "در گردهمایی کارکنان دولت که صبح امروز با موضوع امربه معروف و نهی از منکر در محل حسینیه حماسه سازان اردکان برگزار شد افزود :امر به معروف و نهی از منکر یک مقوله مهم و اساسی از بطن اسلام است که برداشت سطحی از ان صحیح نمی باشد ؛این فریضه شرایطی دارد که میدانی بزرگ را برای الزام همه انسانها به آن باز کرده است.

      معاون سیاسی امنیتی استاندار با بیان این مطلب که در احیای امربه معروف نیاز به یک نگاه جامع و همه جانبه داریم گفت :معروف و منکر تنها در مقوله های فرهنگی ظاهر نمی شود بلکه در همه بخشها از معظلات اجتماعی مثل بدحجابی و اعتیاد گرفته تا آلودگی محیط زیست از طریق صنایع را در بر می گیرد .

     وی هر نوع تلاش برای بهبودی وضعیت موجود در بخشهای مختلف را احیای این فریضه عنوان کرد و خواستار تبیین صحیح ادبیات امربه معروف توسط متفکران و نخبگان جامعه مطابق با نیازهای روز گردید.

     رییس شورای امربه معروف و نهی از منکر استان در بخش دیگری از صحبتهای خود به مقایسه فرهنگ اسلامی در ایران و فرهنگ بعد از رنسانس غرب پرداخت و گفت :در دنیای امروزی که رقابت در حوزه فرهنگ فشرده تر و نزدیکتر شده است آن فرهنگی پیشتاز خواهد بود که با علم و اندیشه همراه باشد و ایده پرداز و نو آور باشد .

     فرماندار اردکان نیز در سخنان کوتاهی در این همایش یکی از بزرگترین اهداف قیام امام حسین را امر به معروف و نهی از منکر دانست و افزود :ابا عبدا لله می دانست که اگر با یزید بیعت کند کشته می شود و اگر بیعت هم نکند کشته می شود ؛در این رهگذر اگر حسین بیعت می کرد هم خودش کشته می شد و هم آرمانش اما با پیش گرفتن راه شهدات خود کشته شد اما آرمانش که همان مبارزه با ظلم وبهبود وضعیت جامعه بود همواره باقیست .

     گفتنی است این گردهمایی با حضور بیش از 300نفر از کارمندان و روسای ادارات شهرستان اردکان برگزار شد .