فرماندار اردکان:
فرماندار اردکان در پیام گرامی‌داشت سیزدهم آبان؛ آورده است: «امریکا در سال‌های پیش و پس از انقلاب اسلامی همواره خباثت و تلاش برای ضربه‌زدن به کشور عزیز ما را در سخن و عمل به اثبات رسانده و بی‌سبب نیست که مردم ایران و بسیاری از کشورها، از امریکا به عنوان سمبل و بزرگ‌ترین کشور مستکبر دنیا یاد می‌کنند.» وی در این پیام از عموم مردم دعوت کرده تا در راهپیمایی بزرگداشت این روز تاریخی شرکت کنند.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، متن پیام بدین شرح است:
 
به نام خدا
 
۱۳ آبان نقطه عطفی در تاریخ انقلاب و نظام اسلامی ایران و بستر حوادث گوناگون است.
 
در این روز، انقلاب دوم یعنی تسخیر سفارت امریکا به‌عنوان لانه جاسوسی آنان توسط دانشجویان پیشرو و آزادی‌خواه به وقوع پیوست؛ جمعی از دانش‌آموزان معترض توسط رژیم منحوس پهلوی به شهادت رسیدند و امام امت و بنیانگذار کبیر انقلاب به ترکیه تبعید شد.
 
در همه این جریانات،‌ به نوعی ردپای دخالت، خیانت و سلطه‌جویی امریکا دیده می‌شود و به همین دلیل، این روز به‌درستی روز ملی مبارزه با استکبار نام گرفته است.
 
امریکا در سال‌های پیش و پس از انقلاب اسلامی همواره خباثت و تلاش برای ضربه‌زدن به کشور عزیز ما را در سخن و عمل به اثبات رسانده و بی‌سبب نیست که مردم ایران و بسیاری از کشورها، از امریکا به عنوان سمبل و بزرگ‌ترین کشور مستکبر دنیا یاد می‌کنند.
 
در سال ۹۷ و هم‌زمان با یوم‌الله ۱۳ آبان، تحریم‌های بی‌سابقه امریکا علیه ملت و دولت ایران اعمال خواهد شد. بدیهی است که مردم ما تا پای جان برای مقابله با گزافه‌گویی‌ها و زیاده‌خواهی‌های امریکا خواهند ایستاد و با اتحاد و همدلی خود، همچون همیشه این شرایط سخت را نیز با موفقیت و سربلندی پشت سر خواهند گذاشت.
 
راهپیمایی ۱۳ آبان امسال، باید باشکوه‌تر از هر زمان دیگری برگزار شود. شکوه این راهپیمایی دارای پیام‌های بسیار مهمی برای جهان به‌ویژه امریکاست و عدم کارآیی و ثأثیرگذاری تحریم‌ها و شیطنت‌های شیطان بزرگ را اثبات خواهد کرد.
 
این‌جانب از مردم شریف و همیشه‌درصحنه اردکان دعوت می‌کنم بار دیگر با حضور حماسی خود در این راهپیمایی، تجدید بیعت خود را با نظام و انقلاب و آرمان‌های بلند امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب (مد ظله) به نمایش بگذارند.
 
هادی مقیمی
فرماندار شهرستان اردکان