آمادگی کامل شهرستان اردکان برای برگزاری انتخابات تمام مکانیزه

آمادگی کامل شهرستان اردکان برای برگزاری انتخابات تمام مکانیزه


فرماندار اردکان خبر داد

     کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان اردکان -فرماندار اردکان عصر روز شنبه در دیدار با نمایندگان خود در شعب اخذ رای انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی با اعلام این خبر گفت :کلیه تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات بصورت تمام مکانیزه اندیشیده شده و کاربران اموزشهای لازم را در این راستا کسب نموده اند .

     "احمد کمالی "در این نشست ضمن ارائه توصیه های لازم برای نظارت نمایندگان بر حسن اجرای انتخابات و رعایت کامل اصل بی طرفی و عدم طرفداری یا رد کاندیدای خاص چه در زمان برگزاری و جه قبل از آن گفت :در حال حاضر تجهیزات مورد نیاز شعب برای انجام مکانیزه انتخابات به ستاد شهرستانی تحویل شده است و در صورت اعلام قطعی ستاد انتخابات کشور،انتخابات مجلس نهم بعنوان پایلوت در استان یزد در این شهرستان بصورت تمام مکانیزه برگزار خواهد شد.

     وی گفت :این دستگاه ها در قالب ترمینالهای مجزای نظارت ،اجرا و صندوق الکترونیکی طراحی شده که با استفاده از کارت ملی و سریال شناسنامه افراد اقدام به اخذ رای می نماید .

     رییس ستاد انتخابات اردکان با تاکید بر این مطلب که کاربران این سیستمها آموزشهای لازم را دیده انداز برگزاری مانور اجرایی انتخابات مکانیزه در روز یکشنبه (فردا )خبر داد و گفت :این مانور در 4دبیرستان شهرستان اردکان برگزار می شود و در این مانور کلیه مراحل اخذ رای بصورت آزمایشی برای آشنایی و امادگی هرچه بیشتر کاربران انجام خواهد شد .

     کمالی افزود انتخابات به هرشیوه ای که برگزار شود همه ما بعنوان قاضی و داور این رقابت هستیم و حق هیچگونه جانبداری و یا عدم طرفداری از افراد را نداریم و تنها چیزی که ملاک ماست مشارکت حداکثری مردم در انتخابات است .

     گفتنی است دقت بیشتر ،سرعت بالاتر و کاهش اتلاف وقت برای رای دهندگان از محسنات رای گیری مکانیزه نسبت به شیوه دستی است .