افتتاح کانون کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی اردکان

افتتاح کانون کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی اردکانکانون کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی اردکان، روز دوشنبه در مراسمی در این افتتاح و راه‌اندازی شد.

 

فرماندار اردکان در این مراسم با بیان اینکه کانون، محلی برای برنامه‌ریزی و ساماندهی امور بازنشستگان است افزود: تشکل‌ها می‌توانند به‌خوبی برنامه‌ریزی برای گروه‌های هدف خود داشته باشند.


هادی مقیمی اضافه کرد: بر اساس سوء مدیریت گذشته، بخش زیادی از سرمایه‌های تأمین اجتماعی از دست رفت و با توجه به مشکلات اقتصادی دولت امیدواریم با درایت و تدبیر، این مسائل برطرف شود.


فرماندار اردکان با بیان اینکه بازنشستگان شریف‌ترین اقشار جامعه هستند زیرا سرمایه عمر خود را برای تولید و رونق اقتصاد کشور گذاشتند تصریح کرد: با توجه به مشکلات ساختاری کشور، دغدغه‌های آن‌ها تمام‌شدنی نیست.


مقیمی اظهار کرد: این کانون به شناسایی مشکلات، ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بازنشستگان می‌پردازد و باید حمایت لازم از طریق تمام بخش‌ها به این کانون ارائه دهیم.


رئیس کانون بازنشستگان استان یزد نیز با بیان اینکه توجه به بازنشستگان از سوی مسئولان یک وظیفه به شمار می‌رود و نباید منتی به این قشر وارد شود گفت: تاکنون کانون بازنشستگان در اردکان نداشتیم ولی با پیگیری‌های متعدد این کانون راه‌اندازی شد.


ابوالقاسم میرحسینی اظهار کرد: وظیفه کانون، رسیدگی به امور رفاهی، معیشتی و درمانی بازنشستگان اردکان است.


وی تصریح کرد: خدمات این کانون شامل پرداخت وام ۲ میلیونی به ۳۰ نفر از مستمری‌بگیران، برگزاری طرح کرامت رضوی و اعزام بازنشستگان به مشهد مقدس به‌صورت رایگان و با هزینه سازمان تأمین اجتماعی و رسیدگی به امور درمانی که بزرگ‌ترین مشکل امروز بازنشستگان استان یزد است، می‌باشد


اردکان دارای ۳ هزار و ۳۹۸ بازنشسته است که تا به امروز ۴۵۷ عضو کانون شده‌اند و ۳۴۶ نفر بیمه تکمیلی هستند.


همچنین ۲۴ نفر از بازنشستگان اردکانی در طرح کرامت رضوی شرکت کرده‌اند.