افتتاح رسمی آموزشگاه خاتم الانبیا (ص)اتباع بیگانه شهرستان اردکان +عکس

افتتاح رسمی آموزشگاه خاتم الانبیا (ص)اتباع بیگانه شهرستان اردکان +عکس


با حضور نماینده کمیسریای عالی امور پناهندگان سازمان ملل انجام شد

     در مراسمی با حضورنماینده کمیسریای عالی امور پناهندگان سازمان ملل مدرسه خاتم الانبیا شهرستان اردکان ویژه دانش آموزان اتباع بیگانه رسما افتتاح شد .

     به گزارش روابط عمومی فرمانداری ،روز شنبه "برنارد دویل "به اتفاق سفرا و دیپلماتهای کشورهای اسلواکی ،سوئد ،کاندا ،جمهوری چک ،نروژو آلمان در معیت تنی چند از مسئولین وزارت آموزش و پرورش و اداره امور اتباع بیگانه وزارت کشور ضمن بازدید از مهمانشهر اتباع افغانی شهرستان اردکان در مراسم افتتاح رسمی مدرسه ده کلاسه خاتم الانبیا(ص) ویژه اتباع بیگانه افغانی شرکت کرد .

     نماینده کمیسریای عالی امور پناهندگان در سازمان ملل بااشاره به آغاز هفته دانش آموز در ایران این روز را برای همه دانش آموزان خصوصا دانش اموزان اتباع بیگانه اردکان بخاطر افتتاح مدرسه شان روز خوبی دانست وگفت :در این مدرسه فضای خوب و مناسبی برای فرزندان پناهندگان افغانی که دراین شهرستان زندگی می کنند فراهم شده است .

     وی از افغانیها خواست که از مدرسه رفتن دختران و پسرانشان ممانعت نورزند چرا که همین دانش اموزان می توانند آینده خوبی را برای کشورشان رقم بزنند و فردا به پدران و مادران خود برای اداره بهتر آینده کمک کنند .

     نماینده کمیسر سازمان ملل در ایران همچنین از مسئولین جمهوری اسلامی ایران بخاطر خدماتی که به پناهندگان ارائه می دهند تشکر کرد .

     فرماندار اردکان نیز در این مراسم ضمن خیر مقدم به حضار گفت :امروز روز 14آبانماه روز شورای فرهنگ عمومی است و ما حضور میهمانان خارجی و مسئولین کشوری را در این روز به شهر علم و ادب و فرهنگ گرامی میداریم .

     "احمد کمالی "با ارائه گزارشی از فعالیتهای صورت گرفته در رابطه با اتباع افغانی خواستار تعیین تکلیف افاغنه غیر مجاز در شهرستان شدو افزود :بدلیل جمعیت بالای اتباع افغانی در این شهرستان و مشکلات ایجاد شده در این خصوص درصدد محصور کردن محوطه مهمانشهر و کنترل تردد ها به این منطقه خواهیم بود .

     وی همچنین تصریح کرد با افتتاح این مدرسه 10کلاسه بسیاری از مشکلات ناشی از ثبت نام دانش آموزان افغانی در مدارس سطح شهر مرتفع شده است.

     به گفته رییس اموزش و پرورش شهرستان اردکان این مدرسه در زمینی به مساحت 3100متر مربع با زیربنای 1230متر مربع داری 10کلاس ،7اتاق اداری ،سالن چند منظوره و... می باشد که با اعتباری بالغ بر 5میلیارد ریال مشترکا ازاعتبارات آموزش و پرورش و امور اتباع بیگانه ساخته شدهو از مهرماه امسال با ثبت نام دانش اموزان افغانی کار خود را اغاز نموده است .
 

     سخنرانی،معاون سیاسی امنیتی استاندار ، سفیر جمهوری چک ،معاون پشتیبانی وتوسعه مدیریت آموزش و پرورش استان یزد و مدیر بخش مبادلات بین المللی و اتباع خارجی وزارت آموزش و پرورش از دیگر برنامه های این مراسم افتتاحیه بود .