آغاز پویش مردمی معرفی و حفظ درختان کهنسال اردکان

شناسه : 153239076

آغاز پویش مردمی معرفی و حفظ درختان کهنسال اردکانسرپرست فرمانداری اردکان از برگزاری پویش «معرفی و حفظ درختان کهنسال اردکان» هم‌زمان با هفته منابع طبیعی در اردکان خبر داد.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان علیرضا جدیدی اردکانی هدف از این طرح را مشارکت‌دهی مردم در حفظ درختان کهنسال عنوان کرد و گفت: هرساله به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری، نهال‌هایی توسط مسئولان غرس می‌شود و به پیشنهاد کارگروه مشورتی محیط‌زیست فرمانداری، در این پویش به دنبال شناسایی و حفظ درختان کهنسال برای حفاظت هرچه بیش‌تر آن‌ها هستیم.
 
وی گستره این پویش را شهرهای اردکان، عقدا و احمدآباد ذکر کرد و افزود: پس از معرفی این درختان، ازطریق مشارکت دستگاه‌های متولی نظیر منابع‌طبیعی، شهرداری‌ها و... نسبت به پلاک‌دارکردن آن‌ها و نیز انجام مراقبت‌های ویژه‌تر اقدام خواهد شد.
 
سرپرست فرمانداری اردکان با بیان این‌که در این پویش درختان ۷۰ ساله و بالاتر مورد توجه قرار گرفته‌اند؛ خاطرنشان کرد: از ظرفیت فضای مجازی برای معرفی این درختان استفاده شده و علاوه بر آن شماره پیامک، شماره تماس تلفنی و شناسه فضای مجازی نیز برای دریافت عکس‌ها و اطلاعات درختان از سوی مردم در نظر گرفته شده است.
 
وی زمان برگزاری پویش را ۱۵ اسفند ۹۷ تا پایان بهار ۹۸ اعلام کرد و گفت: در پایان پویش، به پاس مشارکت مردم در این حرکت به سه نفر از شرکت‌کنندگان کارت هدیه ۵۰۰ هزارتومانی اهدا خواهد شد.
 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.