آغاز فاز اجرایی مطالعات پایش وضعیت و منابع آلودگی هوای اردکان در آینده‌ای نزدیک

شناسه : 159964844

آغاز فاز اجرایی مطالعات پایش وضعیت و منابع آلودگی هوای اردکان در آینده‌ای نزدیکفرماندار اردکان در هشتمین نشست کارگروه تخصصی محیط‌زیست شهرستان از آغاز فاز اجرایی پایش علمی وضعیت آلودگی هوای اردکان در آینده‌ای نزدیک و پس از چندین جلسه کارشناسی خبر داد.
 
بهروز شهابی‌زاد با اشاره به اطلاق برخی عناوین به شهرستان درخصوص وضعیت آلودگی هوا، مطالعه علمی برای اثبات یا رد این ادعا را ازجمله محورهای این پایش عنوان کرد و افزود: پس از انتشار نتایج براساس داده‌های علمی و پژوهشی، فازهای بعدی این عملیات اجرایی می‌شود.
 
وی گفت: اجرای این طرح با همکاری شرکت‌های معتبر علمی ازطریق انتشار فراخوان و با نظارت دستگاه‌های متولی در استان و شهرستان صورت می‌گیرد و شرکت معدنی و صنعتی چادرملو نیز برای تأمین مالی آن اعلام آمادگی نموده است.
 
شهابی‌زاد تصریح کرد: در گام‌های بعدی، منشأ آلودگی و نوع آن‌ها مشخص شده و راهکارهای عملی برای رفع آن‌ها و کاهش آلاینده‌ها اعلام می‌گردد.
 
فرماندار اردکان اظهار داشت: هدف اصلی از اجرای این پژوهش، ملزم‌کردن همه معادن، صنایع و منابع ایجادکننده آلودگی برای رفع آلاینده‌ها و بهبود کیفیت هوای شهرستان است.
 
وی درباره ضمانت اجرایی نتایج این کار پژوهشی با بیان این‌که نمایندگی از دفتر امام‌جمعه، نماینده، انجمن‌های محیط‌زیستی و ادارات کل مربوطه در این کارگروه‌ها حضور دارند؛ افزود: این طرح در کارگروه‌ها و کمیسیون‌های استانی نیز مصوب شده و نتایج آن لازم‌الاجرا خواهد بود.
 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.