آغاز طرح دادرس در اردکان

شناسه : 142272129

آغاز طرح دادرس در اردکانهفتمین دوره طرح «دانش‌آموز آماده در روزهای سخت» (دادرس) با حضور ۲ هزار دانش‌آموز اردکانی در مدرسه حضرت مریم این شهرستان آغاز شد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان یزد، در این مراسم با بیان اینکه عمده اهداف فعالیت هلال‌احمر با حفظ کرامت انسانی و اهداف بشردوستانه انجام می‌شود تصریح کرد: فعالیت عمده این سازمان و صلیب سرخ جهانی، امدادرسانی در زمان جنگ و حادثه است.

 

محسن حرازی زاده اظهار داشت: در زمان صلح و بدون حادثه بحث آموزش نیروها و آمادگی هر چه بیشتر امدادگران در مقابله با حوادث و تکمیل تجهیزات و امکانات امدادی مطرح می‌شود.

 

وی با بیان اینکه در این آیین، تمام رده‌های سنی از غنچه‌های هلال‌احمر تا کانون‌های دانش‌آموزی و دانشجویی فعالیت دارند و با ما همکاری می‌کنند افزود: یکی از طرح‌هایی که اجرا شد و در نهادینه شدن آموزش کمک‌های اولیه در جامعه و در سطح دانش‌آموزی مؤثر بود طرح دادرس است که مخفف دانش‌آموز آماده در روزهای سخت است.

 

مدیرعامل هلال‌احمر استان یزد افزود: این دوره در مقطع هشتم ابتدایی تشکیل می‌شود و خوشبختانه با آمادگی و اعلام همکاری مدیران استان یزد انجام شد و ما توانستیم در شرایط مختلف این طرح را که هفتمین دوره است شروع کنیم.

 

حرازی زاده یادآور شد: این طرح به‌صورت نمادین در مدرسه حضرت مریم شهرستان اردکان برگزار شد و در تمام استان یزد در حال اجرا است.

 

وی اظهار داشت: امیدواریم با ارائه این طرح بتوانیم اقدامات اولیه را در جامعه نهادینه کنیم.

 

این مسئول افزود: اولین کسانی در مقابل حوادث احتمالی قرار می‌گیرند دانش‌آموزان چه در مدرسه و چه در خانواده هستند که با آموزش دادن آن‌ها می‌توان به عزیزان خود در موقع حادثه امدادرسانی نمود.

 

فرماندار اردکان هم در این آیین با بیان اینکه آموزش نقش مؤثری در پیشگیری از حوادث و جلوگیری از خسارات و صدمات دارد گفت: جمعیت هلال‌احمر به‌عنوان یک سازمان غیردولتی و بین‌المللی نقش بسیار مؤثری در کاهش حوادث مختلف و آمار مجروحین دارد.

 

هادی مقیمی اضافه کرد: در این طرح هر دانش‌آموزی یک سفیر سلامت در جمع خانواده و مدرسه است.

 

این مسئول تصریح کرد: طرح دادرس زیر نظر امور جمعیت جوانان هلال‌احمر و با همکاری اداره آموزش‌وپرورش اردکان برگزار می‌شود.

 

در این آیین از مدیران، مربیان و دانش‌آموزان مقام آور طرح دادرس تجلیل و جوایزی اهدا شد، همچنین تیم نجات گران کوهستان جمعیت هلال‌احمر اردکان مانور نجات از ارتفاع را اجرا کردند.

 

 آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.