آغاز سلسله‌نشست‌های معرفی کتاب در ادارات شهرستان اردکان

شناسه : 147463716

آغاز سلسله‌نشست‌های معرفی کتاب در ادارات شهرستان اردکانمعاون سیاسی امنیتی اجتماعی فرمانداری اردکان گفت: با هدف ترویج فرهنگ مطالعه کتاب و کتاب‌خوانی در بین مسئولان و کارکنان، نشست معرفی کتاب در ادارات با همکاری اداره کتابخانه‌های عمومی این شهرستان آغاز شد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان رقیه کرمانیان در جمع رئیس و کارکنان اداره تبلیغات اردکان افزود: به‌منظور افزایش رغبت و ایجاد انگیزه به مطالعه کتاب در بین مردم، خواندن کتاب‌ها را از خودمان شروع کرده‌ایم.

 

وی اضافه کرد: خواندن کتاب توسط مسئولان نهضتی است که باید فراگیر شود.

 

معاون فرماندار اردکان با بیان اینکه باید زمینه راغب‌شدن افراد به مطالعه کتاب را فراهم کنیم تصریح کرد: کتابداران این شهرستان با حضور در دیگر ادارات و اماکن عمومی با ترویج فرهنگ مطالعه مفید برافزایش سطح آگاهی و دانایی اقشار مختلف جامعه تأثیرگذار هستند.

 

کرمانیان اظهار داشت: باید نسل جدید به‌سوی کتاب و کتاب‌خوانی سوق یابد و یکی از راه‌های آن‌هم ترویج احترام به کتاب و نویسندگان و قدردانی از اهل‌قلم است که باید جامعه به‌تدریج به چنین رشدی رسیده و قدر خادمان فرهنگ مکتوب را بداند.

 

معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی عمرانی فرمانداری اردکان نیز با اشاره به اینکه کتاب سنگر مهم برای حفظ هویت فرهنگی ماست افزود: کتاب واقعیت‌ها را برای ما به ارمغان می‌آورد.

 

علیرضا جدیدی گفت: نیاز به کتاب یک نیاز قطعی است و باید همیشه تداوم داشته باشد.

 

وی پیشنهاد کرد که پنج‌شنبه‌های آخر هرماه مسئولان شهرستان به کتابخانه‌ها مراجعه کنند و در برابر اقشار مختلف جامعه کتاب بخوانند.

 

معاون فرماندار از تمام روحانیون و کسانی که با مردم در ارتباط هستند درخواست کرد که کتاب خوب را به آن‌ها معرفی کنند و در راه فرهنگ‌سازی مطالعه کتاب و کتاب‌خوانی گام بردارند.

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی اردکان نیز در ادامه به جایگاه و اهمیت کتاب در جامعه پرداخت و افزود: این ارگان دارای کتابخانه است و در نظر دارد که از عموم مردم برای مطالعه کتاب در این مکان دعوت به عمل آورد.

 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدحسین حاجی اسماعیلی اظهار داشت: جامعه باید به سمتی برود که افراد آن نسبت به کتاب و مطالعه احساس نیاز واقعی نماید.

 

وی با بیان اینکه مطالعه و کتاب‌خوانی بر روی رفتار و گفتار انسان‌ها تأثیر گذاشته و ارزش معنوی آن‌ها را بیشتر می‌کند ادامه داد: هرچند سرعت رسانه‌ها و فضای مجازی در زندگی انسان بسیار زیاد است اما نمی‌تواند جایگزین کتاب شود.

 

در پایان این نشست اشرف تقدیری کارشناس فرهنگی اداره کتابخانه‌های عمومی اردکان به معرفی کتاب آذرخشی بر تاریکی به‌منظور بزرگداشت قیام ۱۹ دی‌ماه پرداخت.

 

هشت کتابخانه عمومی شهری و ۶ کتابخانه عمومی روستایی در سطح شهرستان اردکان مشغول به فعالیت هستند و به بیش از ۶۵۰۰ عضو خدمت‌رسانی می‌کنند.

 

در کتابخانه‌های اردکان ۱۵۰ هزار جلد کتاب موجود است.

 آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.