آشنایی اعضای شعب اخذ رای با روند اجرای انتخابات تمام مکانیزه

آشنایی اعضای شعب اخذ رای با روند اجرای انتخابات تمام مکانیزه


خبر انتخاباتی

کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان اردکان-عصر امروز کلیه اعضای شعب اخذ رای اردکان طی یک دوره آموزشی 4ساعته در سالن دانشکده فنی مهندسی با روند اجرای انتخابات تمام مکانیزه در شعب ثابت حوزه انتخابیه اردکان آشنا شدند .

فرماندار اردکان در این نشست با اشاره به تصمیم ستاد انتخابات کل کشور مبنی بر برگزاری انتخابات بصورت تمام مکانیزه در 10درصد حوزه های انتخابیه کل کشور گفت :با توجه به مستقل بودن حوزه انتخابیه شهرستان اردکان و محدود بودن این حوزه، انتخابات در اردکان بعنوان پایلوت استان یزد بصورت مکانیزه برگزار خواهد شد .

"احمد کمالی "افزود کار آموزش دستگاه های تمام مکانیزه از ابتدای هفته گذشته آغاز شده و جلسات آموزشی متعدد ویژه کاربران و نمایندگان فرماندار و ناظرین شورای نگهبان انجام شده است .
وی افزود طی مانور برگزار شده در مدارس متوسطه نیز تعدادی از دانش آموزان شیوه رای گیری با این دستگاه را آموزش دیده اند .

رییس ستاد انتخابات اردکان به اهمیت مانور انتخاباتی روز جمعه تاکید کرد و گفت :فردا در محل برگزاری نماز جمعه اردکان و احمد آباد مانور انتخاباتی برگزار خواهد شد و کلیه روند اخذ رای در این مانور از طریق 10شعبه ای که برقرار می شود آموزش داده می شود و مردم می توانند با همراه داشتن اصل کارت ملی و شناسنامه در این مانور شرکت کنند .
وی افزود در طول هفته آینده نیز کاربران آموزش دیده با حضور در کلیه مساجد کار اموزش استفاده از صندوق الکترونیکی را انجام خواهند داد.

کمالی تصریح کرد همه سعی ستاد انتخاباتی شهرستان اردکان در این است که انتخابات تمام مکانیزه به بهترین نحو در ادکان برگزار شود ولی درصورتیکه مشکل خاصی بوجود آمد که خدای نکرده باعث ایجاد اختلال در روند رای گیری مردم شد تعرفه های دستی در اختیار شعب قرار گرفته و رای گیری انجام خواهد شد .

در ادامه این همایش نکات آموزشی لازم در زمینه روند اجرایی انتخابات توسط "سالاری"دبیر ستاد انتخابات استان یزد به افراد داده شد ودرپایان این دوره نیز توسط کارشناسان رایانه آموزش استفاده از دستگاه های تمام مکانیزه ارائه گردید .