استاندار یزد: بی‌توجهی به تربیت بنیادین عاملی برای چالش‌های امروز در جامعه است/ امام‌جمعه یزد: روحانیت باید حضور پررنگ‌تری در بین مردم داشته باشد

شناسه : 158127367

استاندار یزد: بی‌توجهی به تربیت بنیادین عاملی برای چالش‌های امروز در جامعه است/ امام‌جمعه یزد: روحانیت باید حضور پررنگ‌تری در بین مردم داشته باشدپنجمین اجلاس استانی نماز روز پنجشنبه در آمفی‌تئاتر دانشکده شهید بهشتی شهرستان اردکان برگزار شد.

 

استاندار یزد در این اجلاس گفت: بی‌توجهی به تربیت بنیادین عاملی برای چالش‌های امروز در جامعه است.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان محمدعلی طالبی افزود: قدم برداشتن در راه اقامه نماز توفیقی برای متصدیان این امر است و این همایش‌ها فرصتی است تا فعالیت‌های دستگاه‌های مختلف در این حوزه‌ها مورد ارزیابی قرار گیرد.

 

استاندار یزد بابیان اینکه امسال یکی از نقاط قوت اجلاس استانی نماز در اردکان پرداختن به بحث نماز دانش‌آموزی است، افزود: چه خوب است در مباحث فرهنگی توجه اصلی را بر روی این قشر که می‌توانند تأثیرگذاری برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی را بالا ببرند، متمرکز کنیم.

 

وی اضافه کرد: امروز در جامعه فعالیت‌ها و برنامه‌های بسیار خوبی در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی در حال انجام است اما دایره تأثیرگذاری و اثربخشی آن بعضاً با چالش‌هایی روبه‌روست. احساس این است که به آن اندازه که هزینه یا کار می‌شود اثربخشی لازم را نمی‌بینیم که شاید در مخاطب شناسی و اولویت‌بندی در اجرای برنامه‌ها دقت لازم را نداشته‌ایم.

 

طالبی با تأکید بر اینکه یکی از حوزه‌هایی که باید در بخش‌های مختلف برنامه‌ریزی به آن توجه شود، توجه به نسل جوان و دانش‌آموزان است، گفت: چه‌بسا بی‌توجهی که درگذشته در پرداختن به آموزش دانش‌آموزان صورت گرفت، باعث بروز برخی از مشکلات در جامعه ما شده است.

 

استاندار یزد تصریح کرد: اگر امروزه با چالش‌هایی در جامعه روبرو هستیم شاید به این دلیل باشد که توجه لازم به تربیت بنیادین در جامعه نداشتیم و بعضی مواقع حتی این نسل و دانش‌آموزان را به حال خود رها کردیم و به مسائل درسی و توجه به کنکور و موفقیت‌های دانشگاهی توجه شده و شرایطی که نیاز به تربیت و پرورش یک نسل خودساخته نیاز بود، اتفاق نیفتاده است.

 

همچنین نماینده ولی‌فقیه در استان یزد در اجلاس یادشده، گفت: افراد نمازخوان هیچ‌گاه فریب دشمن برای حرکت‌های ناشایست را نمی‌خورند.

 

آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی با اشاره به اینکه این حرکت‌های اجتماعی و برنامه‌ریزی‌ها در ارتباط با مسئله نماز و تأکید بر آن، هرچند وقت یک‌بار ضرورت دارد، گفت: البته برای اصحاب فرهنگ و روحانیان و کسانی که در خطابه و منبر و نصیحت حضور دارند، همیشه فرض و لازم است که مسئله نماز و اهمیت و قرب و منزلتی که نماز دارد به نسل‌های ما منتقل شود.

 

رییس شورای فرهنگ عمومی استان یزد در ادامه با تأکید بر اینکه نسل جوان باید هویت خود را شناخته و مقام و منزلتش را پیش خدای متعال بدانند اضافه کرد: آن‌ها باید درک کند که هویت و موجودیت و شرف و سعادت آن‌ها به نماز بستگی دارد چون نماز آن‌ها را به خدای متعال متصل و از پوچی‌ها خارج و پیوند انسان‌ها را با خدا مستحکم می‌کند.

 

امام‌جمعه شهر یزد بابیان اینکه توکل بر خدای متعال باید در باور هرکدام از ما و فرزندانمان وجود داشته باشد افزود: همه باید در وجود خود به‌خوبی درک کنیم که خدای متعال است که می‌تواند انسان را از همه مشکلات نجات دهد.

 

وی با اشاره به اینکه آموزش به نماز باید از فرزندانمان آغاز شود، اظهار داشت: نماز برقراری و آشتی با خدای متعال است که نباید آن را فراموش و از آن دوری‌کنیم، اگر از ما دور شود، شیطان به سراغ انسان می‌آید و سبب شیطنت‌ها می‌شود.

 

ناصری یزدی با تأکید بر اینکه نماز انسان را به سمت خوبی‌ها می‌کشاند، اضافه کرد: در این حرکت‌های ناشایست که دشمن انسان را فریب می‌دهد نمازخوان‌ها کمتر حضور دارند ولی در مسیر کمک به انسان‌ها می‌بینیم که نمازگزاران بیشتر حضور دارند که نشان می‌دهند این امر ارزشمند انسان را به سمت خوبی‌ها سوق می‌دهد.

 

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد ادامه داد: امروز مردم و جوانان در فضای مجازی گیر افتاده‌اند و دشمن می‌خواهد با این فضا آن‌ها را از پروردگار دور کند، نیاز است که پدران و مادران و معلمان نسبت به تربیت دقیق دانش‌آموز و فرزندانشان دقت نظر داشته باشند.

 

امام‌جمعه یزد بابیان اینکه روحانیان باید بیشتر در بین مردم باشند خاطرنشان کرد: بسیجیان هم باید خدمات خود را بیشتر به مردم ارائه کنند.

 

وی اظهار داشت: درحرکت‌های اجتماعی کشور باید تدین، رهبری و مردم و در آموزش‌وپرورش هم باید تدین، تفکر و تعقل وجود داشته باشد زیرا دشمن در طول این سال‌ها نسبت به این مسائل توجه ویژه‌ای داشته است.

 آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.