اردکان، رتبه چهارم استان را در اولویت مبارزه با آلودگی هوا دارد/ مصوبات کارگروه محیط‌زیست شهرستان با پشتوانه علمی اجرایی می‌شود

شناسه : 156996497

اردکان، رتبه چهارم استان را در اولویت مبارزه با آلودگی هوا دارد/ مصوبات کارگروه محیط‌زیست شهرستان با پشتوانه علمی اجرایی می‌شود‌‌‌‌فرماندار اردکان در کارگروه بررسی علل آلودگی هوای شهرستان اردکان با بیان این‌که بیش‌تر مشکلات آلودگی هوا به علت شرایط برودت هوا در زمستان رخ می‌دهد؛ گفت: بیش‌ترین تعداد صنایع فولادی، سنگ‌شکن و... در این شهرستان واقع شده و مشکلات زیادی در این خصوص شکل گرفته است.
‌‌‌‌‌‌‌‌
به گزارش روابط‌عمومی فرمانداری اردکان، 'بهروز شهابی‌زاد' گفت: براساس تحقیقات اخیر درباره کانون‌های مولد گردوغبار استان، بیش‌از ۹۰ درصد معادن با توان غبارزایی بالا در محدوده شهرستان اردکان قرار دارد.
‌‌‌‌‌‌‌
وی افزود: در اولویت‌های مبارزه با آلودگی، شهرستان اردکان علی‌رغم وسعت بالا و صنایع متعدد مادر، پس از اشکذر، میبد و یزد در رتبه چهارم قرار گرفته است.
‌‌‌‌‌‌‌‌
فرماندار اردکان در تشریح این موضوع بیان داشت: این آمار بدین معناست که ادعاهای موجود که اردکان را در صدر شهرستان‌های آلوده استان قرار می‌داد؛ واقعیت ندارد؛ هرچند باید تلاش‌ها در این راستا مضاعف شود.
‌‌‌‌‌‌
وی، معادن شهرستان را عمده منابع تولید ریزگرد دانست و افزود: هماهنگی لازم برای نظارت بیش‌تر دستگاه‌های استان و شهرستان بر معادن و راه‌های دسترسی آن‌ها به‌عمل خواهد آمد.
‌‌‌‌‌‌‌‌‌
نماینده عالی دولت در شهرستان، کار علمی و تحقیقاتی از سوی دانشگاه‌ها و مراکز علمی با حمایت صنایع مختلف و نیز استفاده از اعتبارات پژوهشی استان را در این خصوص خواستار شد و گفت: روش‌های سنتی و اکتفا به آن‌ها توان مبارزه با حجم ریزگردها و سایر آلودگی‌ها را نخواهد داشت.
‌‌‌‌‌‌‌‌‌
فرماندار اردکان اظهار داشت: کار علمی و مستند و تصمیم‌گیری براساس آن باید در حوزه محیط‌زیست شهرستان مدنظر قرارگیرد و برخی اظهارنظرها از سوی افرادی غیرکارشناس که در رسانه‌ها صورت گرفته، نگرانی‌های جدی‌ای در بین مردم به‌وجود آورده است.
‌‌‌‌‌‌‌
گفتنی است در این نشست، اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها، انجمن‌های فعال محیط‌زیستی و صاحب‌نظران در حوزه محیط‌زیست و آلودگی‌ها حضور داشتند.
 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.