اردکان، برای برگزاری اجلاس استانی دانش‌آموزی نماز آماده می‌شود

شناسه : 157777944

اردکان، برای برگزاری اجلاس استانی دانش‌آموزی نماز آماده می‌شودفرماندار اردکان گفت: اجلاس استانی نماز با رویکرد دانش‌آموزی باید با حفظ جایگاه و در شأن این فریضه الهی در شهرستان برگزار شود.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان بهروز شهابی‌زاد در نشست هم‌اندیشی برگزاری پنجمین اجلاس استانی نماز افزود:‌ محور اصلی این اجلاس را آموزش و پرورش تشکیل می‌دهد که ضرورت دارد با هدف ترویج فرهنگ نماز از طرح‌های ابتکاری استفاده نماید.

 

وی اضافه کرد:‌ اثرگذاری معنوی نماز بر افرادی با سنین کم و با گسترش تهاجم‌های فرهنگی و آسیب‌های اجتماعی دستاورد مهمی به شمار می‌آید.

 

فرماندار اردکان با بیان اینکه رویکرد اجلاس نماز در سال جاری، دانش‌آموزی است بر توجه به اهمیت نماز تأکید کرد و گفت: دشمن در حال تلاش است که افراد جامعه به‌ویژه نسل جوان را از اعتقادات و شعائر اسلامی دور کند.

 

شهابی‌زاد تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی موظف هستند تا برنامه‌های ابلاغی برای برگزاری اجلاس نماز را انجام دهند و در کمیته‌های مربوطه خود فعالیت کنند.

 

امام جمعه اردکان نیز در ادامه ضمن تبریک روز مباهله و روز خانواده با اشاره به روایتی از پیامبر اسلام گفت: هر چیزی جلوه و صورتی دارد، جلوه و صورت دین ما نماز است.

 

 حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید اسماعیل شاکر افزود: انسان اگر در درون خود مشکلاتی داشته باشد ظاهر خود را زیبا می‌کند لذا وظیفه همه ما این است که جلوه دین و تدین خود را که موضوع نماز است در جامعه تقویت کنیم و راه تقویت معنویت در جامعه ترویج نماز است.

 

وی بابیان اینکه عده‌ای معتقد هستند که فضای جامعه، جوانان و مردم ما گاهی از معنویت دور شده است، گفت: خداوند متعال در قرآن کریم می‌فرماید: نماز از فحشا و منکرات جلوگیری می‌کند و اگر کسی اهل نماز شد کم‌کم جلو گناهان و خطاهای دیگر او هم گرفته می‌شود. اظهار ناامیدی کردن درست نیست بلکه همیشه باید امید در دل‌های ما زنده باشد، همه اعمال ما تابع نماز است وقتی نماز درست شود بسیاری دیگر از چیزها نیز درست می‌شود.

 

امام جمعه اردکان اظهار داشت: برگزاری اجلاس نماز در شهرستان اردکان توفیقی است که نصیب ما شده است و باید تلاش کنیم که این برنامه به‌خوبی و شایسته برگزار شود و خروجی عملی هم داشته باشد و پس‌ازآن، حداقل یک‌قدم مثبت درراه ترویج نماز برداشته شود.

 آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.