اردوهای جهادی به حل مسئله آب و خشکسالی در روستاها ورود کنند

اردوهای جهادی به حل مسئله آب و خشکسالی در روستاها ورود کنندفرماندار اردکان در جلسه ستاد پشتیبانی اردوهای جهادی که روز سه‌شنبه در محل سالن شهید حنیف برگزار شد؛ برگزاری این اردوها را "منشأ خدمات زیاد برای مردم به‌ویژه روستاییان و اقشار ضعیف" دانست.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان "هادی مقیمی" گفت: در شرایط کنونی باید خدماتی در روستاها صورت گیرد که علاوه بر حل برخی مشکلات موجود، رضایتمندی مردم از نظام و کشور نیز بیشتر شود.
 
وی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر خدمت‌رسانی به مناطق محروم گفت: ایشان از فعالان اردوهای جهادی با عنوان "سفیران تلاش و خدمت و مجاهدت" یادکرده‌اند و تمام دستگاه‌ها باید برای ادامه این خدمات با بسیج به عنوان متولی اصلی این موضوع همکاری کنند.
 
مقیمی گستردگی جغرافیایی و پراکندگی نقاط جمعیتی شهرستان و مشکلات مبتلابه آن را از مسائلی دانست که در توزیع نیروها و خدمات باید به آن توجه شود.
 
نماینده عالی دولت تصریح کرد: مسائل ناشی از خشکسالی و بحران شدید آبی که همه استان را تحت تأثیر قرارداده؛ می‌تواند به عنوان یکی از اصلی‌ترین اولویت‌های فعالیت جهادگران موردتوجه قرار گیرد.
 
وی افزود: اگر اقدامات بر روی حوزه آب، لای‌روبی قنوات، ایزولاسیون انهار و استفاده بهینه از منابع آبی در روستاها متمرکز شود؛ تبعات ناشی از کم‌آبی در این مناطق کاهش می‌یابد.
 
عالی‌ترین مقام اجرایی شهرستان همچنین بر احیای مشاغل خانگی و ایجاد اشتغال پایدار در این مناطق تأکید و بیان کرد: درصورت تحقق این امر، می‌توان به بازگشت جمعیت و رونق به روستاها امیدوار بود.
 
در ادامه این جلسه جانشین فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج شهرستان هدف از برگزاری این اردوها را تحقق منویات مقام معظم رهبری و شعار سال‌ها به‌ویژه در حوزه اقتصادی عنوان کرد.
 
سرهنگ حسین هاتفی گفت: با توجه به شرایط کشور در دوره‌ها و نقاط مختلف ازجمله دفاع، مرزها، روستاها و... مأموریت‌های این اردوها به خوبی انجام شده است.
 
وی بیان داشت: از ثمرات برگزاری این اردوها، معنویت‌افزایی در جوانان، غنی‌سازی اوقات فراغت، شناسایی استعدادهای جدید، صرفه‌جویی در هزینه‌ها و کمک به دولت در تسریع عمران و آبادی روستاهاست.
 
جانشین فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج اردکان در ادامه با اشاره به اقدامات و فعالیت‌های صورت‌گرفته در سال‌های اخیر اظهار امیدواری کرد با حمایت و همکاری همه دستگاه‌ها، روند خدمات‌رسانی به مردم ادامه یابد.