ارتباط دانشگاه و صنعت حلقه مفقوده توسعه کشور است

شناسه : 145891182

ارتباط دانشگاه و صنعت حلقه مفقوده توسعه کشور استفرماندار اردکان در برنامه اختتامیه هفته جهانی کارآفرینی در دانشگاه اردکان گفت: ارتباط صنعت و دانشگاه حلقه مفقوده توسعه کشور است.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، هادی مقیمی با تبریک انتخاب «دکتر فاطمه بهجتی اردکانی» به ریاست دانشگاه اردکان گفت: خوشبختانه روند واگذاری امور به بانوان که اتفاق مبارکی است؛ در دولت تدبیر و امید به روال درست و منطقی خود بازگشته است.
 
وی بانوان را بخش مهم و تأثیرگذار جامعه دانست و افزود: موفقیت‌های دختران دانش‌آموز و دانشجو در مقاطع مختلف نشان می‌دهد که اگر شرایط لازم برای آن‌ها مهیا باشد می‌توانند افتخارات و موفقیت‌های بسیار مهمی کسب کنند.
 
فرماندار اردکان با اشاره به هفته جهانی کارآفرینی، ارتباط صنعت و دانشگاه را حلقه مفقوده توسعه کشور دانست و افزود: متأسفانه فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در بسیاری از موارد کمترین آشنایی با حوزه صنعت ندارند و این مسئله ما را در زمینه اشتغال دچار مشکل می‌کند.
 
فرماندار اردکان ادامه داد: بی‌آبی در استان یزد باعث گرایش به توسعه صنعتی، معدنی و گردشگری شده است؛ لذا دانشگاه باید به عنوان یکی از ارکان مهم توسعه مهارت‌های لازم را برای ورود به بازار کار در این حوزه‌ها به دانشجویان آموزش دهد.
 
هادی مقیمی بیان داشت: به‌منظور ایجاد خودباوری در فعالان حوزه صنایع دستی، به‌زودی طرح ایجاد نمایشگاه دائمی برای محصولات و صنایع دستی در اردکان اجرایی می‌شود.
 
فرماندار اردکان در پایان اظهار داشت: دانشجوی آگاه، مفیدترین عنصر در جامعه است و دانشجویان باید مطالعه و کسب علم را اولویت اصلی فعالیت‌های خود در دانشگاه قرار داده و به‌صورت جدی فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی و سیاسی را نیز دنبال کنند.
 
بازدید از نمایشگاه صنایع دستی دانشجویی در دانشگاه از دیگر برنامه‌های حضور هادی مقیمی فرماندار اردکان در دانشگاه اردکان بود.
 


آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.