با همت مشترک آموزش و پرورش و سپاه پاسداران آغاز شد
طرح هجرت بسیج سازندگی در شهرستان اردکان با حضور فرماندار ،فرمانده سپاه اردکان و رییس آموزش و پرورش در محل مدرسه ابوریحان شهر احمد آباد آغاز گردید.
رییس آموزش و پرورش اردکان اجرای این طرح ملی را با هدف غنی سازی و ایجاد نشاط در میان دانش آموزان کار مشترک بسیج و آموزش و پرورش عنوان نمود .
طاهرزاده خاطر نشان کرد که این طرح برای چهارمین سال متوالی در 52مدرسه سطح شهرستان و در 5 موضوع کاری مختلف شامل بهسازی و نوسازی محیط ،فضای سبز ،طراحی و نقاشی ،ساخت و تجهیز مدارس به اجرا در خواهد آمد .
رییس آموزش و پرورش اردکان افزود جمعا 35 نفر از دانش آموزان بسیجی علاقمند در این طرح شرکت می کنند که از این تعداد 18نفر دختر و 15نفر پسر در 2800نفر ساعت و با صرف بودجه قریب به 10 میلیون تومان برای خرید مصالح مورد نیاز فعالیت می نمایند .
 در این مراسم فرماندار اردکان همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره حضرت امام خمینی بعنوان مبدع طرح جهاد سازندگی برای احیای هویت بخشی و حفظ کرامت انسانی تداوم این مسیر را به شکل بسیج سازندگی کاری بسیار پسندیده ارزیابی نمود و گفت :صدور دستور تشکیل بسیج سازندگی از سوی مقام معظم رهبری با هدف نشاط آفرینی در جوانان و غنی سازی اوقات فراغت صورت گرفته است که بایستی به بهترین نحو اجرا شود .
احمد کمالی فعالیت بسیج سازندگی را از جهات مختلف دارای اهمیت دانست و افزود :با اجرای این طرح علاوه بر تحقق منویات مقام معظم رهبری ما شاهد آشنایی جوانان و نوجوانان با فرهنگ کار و تلاش و حرفه آموزی خواهیم بود مضاف براینکه با رفع دغدغه اوقات فراغت و انجام فعالیت در یک محیط سالم کاهش جرم و بزهکاری صورت می گیرد و همچنین توجه به بحث حفظ اموال بیت المال و نگهداری مدارس هم به نحو مطلوب لحاظ می گردد .
سرهنگ جاهدی فرمانده سپاه ناحیه اردکان نیز ضمن تقدیر از تلاش و همت بسیجیان تصریح نمود :کار بسیج سازندگی یک کار عبادی و جهادی است و بسیجیان بدون هیچ چشمداشتی در این طرح داوطلبانه شرکت می نمایند که این خود از افتخارات بسیج محسوب می شود .
گفتنی است این طرح صبح امروز در مدرسه ابتدایی ابوریحان واقع در شهر احمد آباد با حضور مسئولین آغاز گردید .