اجرای طرح شبنم و مبارزه نظام مند با کالاهای قاجاق

اجرای طرح شبنم و مبارزه نظام مند با کالاهای قاجاق


رییس اداره صنعت ،معدن و تجارت اردکان در جلسه کمیته مبارزه با قاچاق کالا و ارز خبر داد

     به گزارش روابط عمومی فرمانداری "محمدرضا بهجتی"در جلسه امروز کمیته مبارزه با قاچاق کالا و ارز که با حضور بخشدار مرکزی و اکثریت اعضا رسمیت یافت از اجرای طرح شبنم و مبارزه نظام مند با کالاهای قاچاق خبر داد.

     وی باتشریح اهداف طرح شبنم در راستای مبارزه با توزیع کالاهای قاچاق که اکثرا تقلبی هم می باشد افزود:قرار بود اجرای این طرح از بهمن سال گذشته صورت گیرد که بدلیل آماده نبودن زیرساختها به اردیبهشت ماه امسال موکول گردید و در حال حاضر در شهرستان اردکان این طرح درخصوص 4کالا شامل گوشی تلفن همراه،لوازم صوتی و تصویری،لوازم خانگی و اسباب بازی در حال انجام می باشد .

     وی گفت با اجرای این طرح واردکنندگان کالاهای خارجی موظفند قبل از توزیع کالاهای خود در بازار بارکد مخصوص شبنم را دریافت نموده و روی کالا نصب کنند که درصورت عدم نصب این بارکد کالا قاچاق شمرده می شود .و مغازه داران خرده فروش هم بایستی تنها کالاهایی را که دارای بارکد شبنم می باشد خریداری و در اختیار مشتریان قرار دهند .

     بهجتی افزود :در مورد کالاهایی که قبل از آغاز اجرای طرح توزیع شده و در مغازه ها موجود می باشد ازطریق فرمهایی که از سوی اصناف در اختیار مغازه داران گذاشته می شود نسبت به دریافت بارکد اقدام و این کار تنهادر یک فرجه زمانی انجام می شود و درصورتیکه کالای جدید فاقد بارکد باشد از سوی بازرسین جمع آوری خواهد شد .

     وی تصرح کردبا اجرایی شدن طرح « شبنم» امکان استفاده از شبکه گسترده بازرسان مردمی به خوبی فراهم می شود چراکه هر فرد تنها با در اختیار داشتن یک گوشی تلفن همراه دور بین دار واستفاده از نرم افزار شبنم، می تواند به عنوان بازرس عمل کرده و تخلفاتی که در زمینه کالاهای غیر اصل مشاهده می نماید را به سهولت و در کمترین زمان به مراجع ذی ربط اطلاع دهد، ضمن اینکه اجرای طرح شبنم در اعتماد سازی و اطمینان مشتریان در هنگام خرید کالا بسیار موثر خواهد بود.

     بخشدار مرکزی اردکان نیز در این جلسه با تاکید بر اهمیت شعار سال و ارتباط آن با مقوله مبارزه با قاچاق کالا گفت :لازمه عملیاتی شدن پیام مقام معظم رهبری در سال 91فرهنگسازی در زمینه استفاده از کالاهای داخلی است و این مهم با حمایت بیشتر از تولیدات داخلی و ارتقا کیفیت کالاهای تولید داخل محقق می شود .

     "کمال حلوایی "افزود با اطلاع رسانی در زمینه اجرای طرح شبنم آمادگی بیشتری برای همکاری اصناف جهت اجرای آن صورت خواهد گرفت .