«گنجینه‌ی ایثار» اردکان به «باغ ـ موزه‌ی شهدا» تبدیل می‌شود/ فرماندار اردکان: گرامی‌داشت خاطره‌ی شهدا سبب ایجاد روحیّه‌ی غرور ملی در نسل جوان خواهد شد

«گنجینه‌ی ایثار» اردکان به «باغ ـ موزه‌ی شهدا» تبدیل می‌شود/ فرماندار اردکان: گرامی‌داشت خاطره‌ی شهدا سبب ایجاد روحیّه‌ی غرور ملی در نسل جوان خواهد شدجلسه بررسی مشکلات گنجینه‌ی ایثار شهرستان اردکان برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، حسین اسماعیلی در این جلسه که صبح روز چهارشنبه در محل سالن شهید عبّاسی فرمانداری اردکان برگزار شد؛ گفت: همه‌ی فرزندان عزیز این آب و خاک که در جهت دفاع از میهن اسلامی جان خود را فدا کرده‌اند؛ در آزمون بزرگ الهی با موفّقیّت بیرون آمده‌اند و قطعاً رضای باری‌تعالی را کسب نموده‌اند.
 
فرماندار اردکان با بیان این‌که ما هر چه داریم از فداکاری و جان‌فشانی شهداست؛ اظهار داشت: گرامی‌داشت خاطرات شهدای گران‌قدر جنگ تحمیلی به‌خصوص 420 شهید گلگون‌کفن شهرستان اردکان، سبب ایجاد روحیّه‌ی عزّت‌مندی و غرور ملّی در نسل جوان ما خواهد شد.
 
وی با تقدیر از تشکیل گنجینه‌ی ایثار در شهرستان جهت معرّفی آثار، زندگی‌نامه و خاطرات شهدای اردکان عنوان نمود: این اقدام، یک کار ماندگار و کم‌نظیر در استان است که به همّت یک هسته‌ی انسانی پاک، انقلابی و متعهّد به‌وجود آمده و امید است استمرار فعّالیّت آن، ادای دِین کوچکی در برابر بزرگی مقام شهدا و خانواده‌های بزرگوار آنان باشد.
 
عالی‌ترین مقام اجرایی شهرستان، سپس با اشاره به اقدامات صورت‌گرفته در خصوص تجهیز این گنجینه، اضافه کرد: فعّالیّت‌هایی چون جمع‌آوری آثار و یادگارهای شهدا و انتقال آن‌ها به گنجینه، ایجاد کتابخانه‌ی تخصّصی با بیش از 500 جلد کتاب در موضوع دفاع مقدّس، تهیّه‌ی مستنداتی از زندگی شهدا و خانواده‌های آنان و... اقدامات درخور و قابل‌توجّهی است که باید مستمرّاً پی‌گیری و ادامه یابد.
 
در ادامه‌ی این جلسه، حاضرین به بحث و تبادل نظر در خصوص موانع پیش‌ِروی تبدیل این گنجینه به باغ ـ موزه‌ی شهدای اردکان پرداختند.