• آخرین اخبار سایت

۲۵ میلیارد ریال برای تکمیل مرکز انتقال خون اردکان نیاز است

شناسه : 154118837

مدیرکل انتقال خون استان یزد با بیان اینکه سه ماه از عملیات ساخت مرکز انتقال خون در شهرستان اردکان گذشته، گفت: برای تکمیل این ساختمان نیاز به ۲٫۵ میلیارد تومان اعتبار است که امیدواریم با کمک مسئولان و خیرین تأمین شود.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان نقی تقوایی درحاشیه بازدید از این ساختمان افزود: در راستای فضاسازی مناسب جهت اهدای خون و فراوری خون شهروندان در شهرستان اردکان، ساخت پروژه جدید آغاز شده است.

 

وی اضافه کرد:‌ در راستای تکمیل این پروژه و تأمین بودجه مناسب، نشستی با حضور خیر، مدیر برنامه و بودجه استان یزد و علیرضا جدیدی اردکانی سرپرست فرمانداری اردکان برگزار شد تا بتوانیم حتی‌الامکان در اسرع وقت فضای مورد نیاز را ساخته و تجهیزات و امکاناتی در محل مستقر نماییم تا بتوانیم در خدمت مردم عزیز اردکان، میبد و حتی شهرستان‌های اطراف هم باشیم و فرآورده‌های خونی آن‌ها را تأمین کنیم.

 

مدیرکل انتقال خون استان یزد با بیان اینکه عملیات احداث این ساختمان سه ماه پیش آغاز شد تصریح کرد: تاکنون حدود ۶۵۰ میلیون تومان هزینه شده و حدود ۲ و نیم میلیارد تومان دیگر جهت تکمیل نیاز است.

 

سرپرست فرمانداری اردکان نیز در ادامه یکی از وظایف انتقال خون را تأمین خون مورد نیاز هموطنان دانست و افزود:‌ در مواقع حساس و مورد نیاز و بحران‌های احتمالی جوابگوی نیازمندان به خون و فرآورده‌های خونی هستیم.

 

علیرضا جدیدی با بیان اینکه اردکانی‌ها در اهدای خون سالم در میان سایر مردم استان پیشتاز هستند، افزود: مردم این شهرستان به رغم نداشتن فضای مناسب، در زمینه اهدای خون بسیار موفق عمل کرده‌اند و این عمل خیر هر سال روند رو به رشدی را طی کرده است.

 

استان یزد در زمینه‌های اهدای خون مستمر، میزان متوسط اهدای خون و میزان سلامت خون جزو استان‌های برتر در کشور است.

 آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.