چادرملو یک شرکت بزرگ است که کل کشور از مواهب آن بهره‌مند شده‌اند/ اظهارنظرهای دقیق درباره این شرکت، از طریق مدیران شهرستان اردکان صورت می‌گیرد


فرماندار اردکان گفت: اتهام‌زنی بی‌اساس به شرکت چادرملو، زیر سؤال بردن نهادهای نظارتی است.

فرماندار اردکان با اشاره به برخی اتهام‌زنی‌ها علیه مجتمع صنعتی و معدنی چادرملو گفت: اتهام‌زنی بی‌اساس به این واحد صنعتی، زیر سؤال بردن نهادهای نظارتی کشور است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، حسین اسماعیلی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، ضمن انتقاد از فضاسازی علیه مجتمع معدنی و صنعتی چادرملو و بیان مطالب دور از واقعیت و اثبات‌نشده در برخی رسانه‌ها و از جانب برخی افراد ٰافزود: چادرملو یک شرکت بزرگ و باسابقه اقتصادی و صنعتی در اردکان است که کل کشور از مواهب و مزایای آن بهره‌مند شده‌اند.

وی اظهار کرد: شایسته نیست در سال اقتصاد و فرهنگ، با ذبح اخلاق، این حرکت بزرگ اقتصادی و جهادگونه زیر سؤال برود.

این مسئول، با اشاره به اینکه در چند ماه اخیر از محل فعالیت این معدن، اعتبارات عظیمی به استان یزد اختصاص یافته خاطرنشان کرد: متأسفانه برخی می‌خواهند ضعف عملکرد خود را با هیاهو بپوشانند.

فرماندار اردکان افزود: توسعه و پیشرفت شهرستان اردکان، با همدلی، همبستگی و تلاش شبانه‌روزی مسئولان این شهرستان به وجود آمده و مجموعه مدیریتی اردکان آماده است تجربیات خود را در اختیار سایرین قرار دهد.

اسماعیلی، با توصیه به همه تریبون‌داران و افراد مبنی بر رعایت صداقت، اخلاق و رعایت حریم‌ها خاطرنشان کرد: معدن چادرملو در محدوده شهرستان اردکان واقع شده و قطعاً تمام اظهارنظرهای دقیق و کارشناسی در خصوص این شرکت، از طریق مدیران شهرستان صورت می‌گیرد.

وی ضمن تأیید اظهارات نماینده این شهرستان در مجلس شورای اسلامی، با طرح این پرسش که «چگونه ممکن است عظیم‌ترین سرمایه‌گذاری های کشور توسط این معدن صورت بگیرد و در شرایط تحریم و مشکلات اقتصادی بزرگترین پروژه‌ها با توان داخلی انجام پذیرد که مورد تحسین رئیس مجلس شورای اسلامی نیز قرار گیرد ولی به‌ناگاه به رانت‌خواری متهم گردد؟» گفت: این هیاهوها به جز زیر سؤال بردن قوانین مصرح و عملکرد نهادهای نظارتی کشور و تضعیف حاکمیت در نگاه مردم دستاوردی ندارد و قطعاً چنانچه مشکلی در این رابطه و در هر بخش و بنگاه اقتصادی بوجود بیاید دستگاه‌های نظارتی به وظایف قانونی خود عمل خواهند کرد و مسئولین نیز همراهی می‌کنند.

اسماعیلی یادآور شد: زیر سؤال بردن فعالیت یک شرکت بورسی موفق و بعد از چند دهه فعالیت جای سؤال جدی دارد.