پیام فرماندار اردکان به مناسبت سالروز استقرار جمهوری اسلامی

شناسه : 1563219

فرماندار اردکان در آستانه سالروز استقرار جمهوری اسلامی پیامی صادر کرد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اردکان، متن این پیام بدین شرح است:

نوروز امسال همراه با شكوفايي بهار طبيعت و زايش دوباره زمين و نو شدن جان و جهان مردمان ، معطر به عطر ياس رسول الله (ص) و مزين به نام بانوي خوبي ها و مهربانيها حضرت زهرا (س) است . ضمن گراميداشت نوروز باستاني و آرزوي داشتن سالي پر از موفقيت براي همشهريان عزيز ، ايام سوگواري حضرت فاطمه (س) را تسليت مي گويم .

انقلاب اسلامي به رهبري حضرت امام (ره) با حضور پر صلابت و آگاهانه مردم در صحنه بر بستر شهادت و رشادتهاي ملت قهرمان ايران به ثمر نشست و راهي نو و الگويي تازه از حكومتداري اسلامي بر پايه رأي و نظر مردم در جهان استوار گشت .

حضرت امام خميني (ره) در عصر و زماني كه بسياري از حاكميت ها بر رأي مردم و دموكراسي تأكيد داشتند با برگزاري رفراندوم در آغازين روزهاي پيروزي انقلاب اسلامي  ، نظام را بر پايه رأي مردم استوار نمودند و از همان آغاز ، ديدگاه مترقي خود  نسبت به حضور مردم و نقش آفريني محوري و بي بديل ايشان در ادامه اجتماع را به رخ جهانيان كشيدند .

ملت آگاه و سرافراز ايران اسلامي كه با جانفشاني ، ايثار و مجاهدت ، طاغوت زمان را سرنگون نموده بود با حضوري پرشور و بي نظير در اين رفراندوم ، بر استواري نظام جمهوري اسلامي در ايران رأي مثبت داد . نظامي كه بر دو ركن اساسي جمهوريت و اسلاميت استوار بوده و به فرموده حضرت امام (ره) ، « جمهوري اسلامي نه يك كلمه كم و نه يك كلمه زياد است . »

ساختار اين نظام مردمي بر محور خواست و نظر مردم و تعاليم انسان ساز و تحول آفرين اسلام استوار است . آموزه هايي كه به ما درس زندگي متعالي و پويا و حركت در مسير انسان سازي و تعالي مي دهد . آن جانفشاني ها و مجاهدت ها كه به دست نسل اول انقلاب رقم خورد ، در كنار رهبري هاي امام راحل (ره) و پس از آن رشادت هاي فرزندان اين ديار در جبهه هاي حق عليه باطل ، انقلاب اسلامي را از دوران استقرار به دوران ثبات و استواري رهنمون شد و اكنون تحت رهبري فقيهي روشن بين و مرجعي حكيم كه ولايت امري جامعه را عهده دارند به راه پرصلابت خود ادامه مي دهد .

در اين راه وظيفه تمامي ما تلاش بي وقفه و مجاهدت خالصانه در مسير نشان دادن چهره اي انساني ، صلح طلب ، اخلاق مدار ، مردم محور ، توانمند و استوار از نظام در اذهان جهانيان است . نظامي كه مي كوشد تا بر پايه رأي مردم ، طرحي نو از حكومت داري بر اساس آموزه هاي اصيل اسلامي در جهان دراندازد .

طي اين مسير دشوار ، اما افتخارآفرين ، هرگز بدون حضور يكپارچه ، همدل و پر طراوت مردم ميسر نيست . بكوشيم تا نظام پرصلابت اسلامي را در قلب هاي جهانيان با مهر و عاطفه و زندگي پيوند دهيم و بدانيم كه اين انقلاب و اين نظام الهي در سيطره هيچ گروه و طيف خاصي قرار ندارد و متعلق به همه مردم با همه سلايق و ديدگاههايي است كه در چارچوپ قانون اساسي جمهوري اسلامي به فعاليت مي پردازند .

12 فروردين ، روز استقرار نظام جمهوري اسلامي ايران بر پايه اكثريت مطلق آراي مردم اين سرزمين را گرامي داشته و از خداي متعال استمرار حاكميت اين نظام و پويايي ، تأثيرگذاري و حركت بي وقفه آن به سمت تعالي ، انسان سازي و افتخار آفريني در جهان را آرزو مي نماييم و به پيشگاه همه ايثارگران و مجاهدين راه سربلندي و تعالي اين نظام درود مي فرستيم .

حسین اسماعیلی
فرماندار اردکان
11 فروردین 1393

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.